| MyLittlePony a întrebat:

Bunaaaa!
Acum cateva zile mi-am facut revolut si trebuie sa fac 3 tranzactii ca sa indeplinesc un task.Problema e ca nu merge sa platesc cu cardul virtual.Am iPhone XR si am mers la kaufland ca sa platesc ceva de 15 lei(doamna a zis ca pot plati cu revolut),am apasat de doua ori pe butonul de pornire,am bagat face id ul si am dus telefonul la cititor, dar degeaba, nu s-a platit nimic.Nu stiu cum pot rezolva aceasta problema,cred ca trebuie ceva facut la telefon,heeeeelp!
Btw,nici cu cardul meu de la BCR nu pot plati, deci sigur e de la telefon.
Daca stiti care e problema, spuneti mi!

7 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Dă-ne datele cardului și te rezolvăm noi.

| ioana748 a răspuns:

Ai NFC tras?

| GeogG23 a răspuns:

Probabil nu ai NFC-ul pornit din telefon. Verifica si in aplicatia de wallet (cred ca asa ii spune pe iphone) daca sunt toate conectate corect intre ele.

| MyLittlePony explică (pentru gabicoo):

Hahahalaughingbuna incercare!

| MyLittlePony explică (pentru ioana748):

Pai nu stiiiiu, nu mi apare nfc pe telefon
Nu stiu cum sa fac

| ioana748 a răspuns (pentru MyLittlePony):

Trebuie sa il tragi pe telefon.
Cauti pe Google NFC si este o aplicație cu portocaliu, eu pe aceea o am.
Ca fara NFC nu poti plati cu telefonul.

| ioana748 a răspuns (pentru ioana748):

Dar la iPhone trebuia sa il ai.
Oricum este o problema cu Apple pay si NFC ul sigur.
Fara acestea nu poti plati.
Eu am android, poate cineva lphon sa te ajute.
Gasesti info pe google.