| anonim_4396 a întrebat:

Care este treaba cu cupoanele de pe Temu?

Cele de 500-1000 de lei chiar sunt reale, sau doar așa...De vrăjeală, doar ca să te facă să crezi că ai câștigat degeaba?

Chiar îți dau ei acele cupoane, fără ca tu să nu mai scoți banii din buzunar?

Transportul, ca transportul...Că știm bine că noi trebuie să îl plătim.

Nelămurirea asta o am...Că văd peste tot pe net numai reclame de genul de la Temu!

4 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Temu e un site unde gasesti produse ieftine, dar chinezarii. Si eu am luat lucruri dragute pentru casa si bucatarie, birotica etc. Si da, sunt reduceri, eu am primit la prima comanda voucher de 100 lei si am luat de 150 lei dar am platit doar 50. Primesc frecvent reducere la cate un produs gen daca am in cos o umbrela la 20 lei ma trezesc ca imi da oferta sa o cumpar cu 1 leu, asa tin ei clientii in priza cum ar veni pentru ca ei fac comanda pentru produsul ala redus dar mai comanda si altceva comanda minima fiind de 60 lei. Si daca vrei sa returnezi ceva care nu e scump ei iti dau pe loc banii inapoi fara sa ceara produsul. De ex am luat un portofel care mirosea a peste si le-am dat mesaj si ei si-au cerut imediat scuze si mi-au dat banii inapoi. Erau 15 lei dar erau ceva bani.
Cat despre cupoanele alea, ideea e asa: ei te pun sa faci o comanda ca sa primesti bonusul ala de 500 lei si il primesti dar doar sub forma de cupoane gen un cupon de 70 lei la comenzi de 350 lei, un cupon de 50 lei la comenzi de peste 250 lei si tot asa. Oferta asta e buna doar daca faci comenzi mari si multe la ei, altfel nu.
Eu zic ca merita sa-ti iei macar o data ceva de pe temu dar nu haine si incaltaminte pentru ca astea sunt de calitate proasta.
Si sa stii ca dureaza ceva comanda, mie mi-a intarziat si o luna dar am.primit 25 lei compensatie. Daca trec mai mult de 2 saptamani si coletul tau nu se misca, primesti banii inapoi plus aia 25 lei si poti sa pastrezi si coletul daca totusi ajunge

| Ioana06i a răspuns (pentru Furnicuta000):

Mulțumesc frumos! Am să încerc.

| Diana4you97 a răspuns:

Bună! Trebuie să scoți bani din buzunar, nu este nimic gratuit acolo. Cu cât cuponul este mai mare cu atat trebuie să comanzi de mai mai multi bani pe langă. Alte păreri despre Temu.com găsești și pe https://parerimagazin.ro/pareri/pareri-temu-romania/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De unde știți? Ați încercat?

Aștept recenzii... O seară bună!