| anonim_4396 a întrebat:

Cat timp pastreaza posta romana un colet?

7 răspunsuri:
| Ichnat a răspuns:

La mine la tinut cam o saptamana...

| Icsicsescu a răspuns:

Termenul de pastrare este de 10 zile pentru coletele interne si 30 zile pentru cele internationale.
Detalii: http://www.posta-romana.ro/posta-romana.html

| sunshine19680925 a răspuns:

Sunt obligati prin lege sa pastreze coletul timp de 30 de zile.

| mdaria a răspuns:

In general cateva zile, dar uneori isi permit sa uite de colete.

| Ichnat a răspuns (pentru Icsicsescu):

laughing Daca stiam le faceam scandal!

| AlexandraPrincess a răspuns:

Intre 10-30 zile! happy

| Angelica_Diaconescu_1982 a răspuns (pentru Ichnat):

Deci așa la mine mil ține trei zile cu ziua de când vine. Și apoi încă șapte pe lângă cele trei iar adunate sunt zece zile și eu când mă duc să îl ridic îmi ia pe toate cele zece inclusiv și cele trei adaugate de care e obligată să mi-l tina. Asta este in Comuna Scânteiești județ Galați s