| Thomasshelby a întrebat:

La ce supermarket pot găsi baggels de cumpărat?

Răspuns Câştigător
| MihaitzaItza a răspuns:

Mai la toate.
Si nu, nu intreba de covrigi cum zici distinsa Violetta, ca o sa primesti altceva

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intreaba de COVRIGI, ca sa inteleaga si vanzatorea!

| Thomasshelby explică (pentru Violleta2022):

Baggels nu sunt covrigi... Sunt niște chifle rotunde care au o gaură în mijloc că niște gogoși.

| Thomasshelby explică (pentru MihaitzaItza):

Am fost la și la Lidl și la Profi și la Kaufland dar nu am găsit. Poate nu se găsesc la mine în oraș...

| ReddY25 a răspuns (pentru Thomasshelby):

E posibil și asta

| MihaitzaItza a răspuns (pentru Thomasshelby):

Au pe la ambalate, nu la patiserie / brutarie.

La Mega Image sigur au, cumpar eu

https://www.mega-image.ro/......0g/p/26905

| Violleta2022 a răspuns (pentru Thomasshelby):

Baggels sunt covrigi, nu chifle, doar ca sunt moi ca textura, asemanatori cu painea.
Nu are nimic asemenator cu gogosile, nici macar nu sunt dulci, ce textura de paine.
Traiesc intr-o tara englezeasca si stiu mai bine ca tine ce-s aia.

| Thomasshelby explică (pentru Violleta2022):

E exact forma de gogoși. O chestie rotundă cu o gaură în mijloc. Acest produs vine într-un pachet cu 4 baggels. Nu am găsit la niciun magazin din România la care am întrebat. Dacă întreb de covrigi la magazin voi primi covrigi nu baggels. Chit că trăiești într-o țară englezească Baggels nu se traduc în limba română că covrigi. Dacă nu știi unde pot găsii e înregulă. Mulțumesc!