| StayChill a întrebat:

Sall amici! As vrea si eu un sfat.Intai de toate sa va spun situatia:
Am 11 ani, mama 30 (face 31) si se apropie ziua ei.I-am luat un colier fara sa stie dar mult prea devreme. Exact in ziua in care i l-am luat ea s-a suparat foarte tare pe mine si i-am dat colierul ca sa o imbunez.Acum trebuie sa fac rost de alt cadou si nu mai am nici bani si mai sunt doar 22 de zile! Ce ma fac?
Sfaturi? Va rog mult!

Răspuns Câştigător
| amaliaamely a răspuns:

Buna! Eu zic sa ii faci cadu asta...Intr-o sticla pui pe rand sare, piper, boia contimente din astea asa fain ise.o sa fie colorat sidragutzz pentru decor
cu siguranta o sa i paca
Sper ca te-am ajutathappy
Bafta

17 răspunsuri:
| MishikiCrisy a răspuns:

Pentru o mama cel mai frumos lucru pe care il poti oferi este dragostea ta. Iai o felicitare in care sa scrii intr-o poezie (nu neaparat) tot ce simti pentru ea si cat de mult o iubesti.
fundita? big grin

| StayChill explică (pentru MishikiCrisy):

Frateeeee.....am facut asta de 100 de ori! sincer, e cam naspa ca zic asta, dar pana si mamei mele i s-a urat! un sfat decent?
VA ROOOG!

| Chriss5Kiki a răspuns:

Poti incerca sa ii faci ceva handmade daca vrei. Poti sa incerci sa ii pui si adevarul, daca crezi ca o sa te inteleaga. Daca nici varianta asta nu merge poti sa ii iei ceva ieftin dar frumos. Sper ca ti-am fost de folos big grin

| MishikiCrisy a răspuns:

Atunci iai un buchet mare de flori. Maxim 10 lei iti ajung.

| aNNoN a răspuns:

Salut! ii poti face un colier facut de tine,, faci asa:
-tai un fir de ata.
-iei cateva scoici, sau ceva frumos.
-le gauresti in mijloc.
-si apoi bagi ata prin gauriile de scoici
(eu ti-am dat un exemplu (scoiciile)dar poti folosii si altceva.
Iar mama ta va aprecia faptul ca este facut de tine si te-ai chinuit sa l faci
sper ca ti-am fost de folos!
funda?

| StayChill explică (pentru Chriss5Kiki):

Stii,chiar mi-ai dat o idee.o bratara handmade ar fi potrivita?

| heise a răspuns:

Frate, s-a saturat? Mama avea un teanc de felicitari de la mine si le pastra cu atata grija, de parca ar fi fost fragile. rolling eyes Oricum. oh go on

| StayChill explică (pentru aNNoN):

Ideea nu e rea, dar as prefera sa ii iau ceva frumos, pe care SA IL POARTE.un colier facut de mine MAI MULT CA SIGUR nu il va purta.stiu chestiile astea cu ''daruieste-i ceva din inima'' dar de aici si pana la inima ne despart restul organelor laughing.sti ce crezi, ca am pus intrebarea degeaba daca le stiu pe toate, dar am nevoie de ceva, stiu si eu, altfel.prietena mea i-a luat un tort mamei ei anul trecut si eu as vrea sa ii iau ceva mai grozav. daca ma gandesc bine, mama isi dorea o rochie rosie foarte frumoasa, dar nu aveam niciodata timp sa o luam.crezi ca ar fi un cadou frumos daca as pune bani alaturi de bunica (m-a crescut pana la 7 ani, o consider mama mea)? ea si-a dorit sa punem bani impreuna, dar eu am vrut sa o fac singura.cadoul acesta i-ar placea?

| StayChill explică (pentru heise):

Da,dar mami nu tine cont de felicitari (daca le fac eu) pentru ca niciodata nu ies cum trebuie si arata groaznic.de obicei, toate ajung in dulap...dar nu prea ma intereseaza...eu i-am daruit cadoul meu, ea stie ce face cu el dupa :d

| aNNoN a răspuns (pentru StayChill):

Oricum succes, sper ca o sa gasesti cadoul potrivit!winking

| heise a răspuns (pentru StayChill):

Sunt sigura ca va aprecia. P.S.: Nici ale mele nu erau perfecte (ferlicitarile). Aveam 6-8 ani, naiba.

| lunathemoon a răspuns (pentru StayChill):

Pai daca nu ii place cA ii faci o felicitare inseamna ca nu apreciaza munca ta!

| lunathemoon a răspuns (pentru StayChill):

Dar conteaza ceva din inima! o mama adevarata ar aprecia si daca ai face felicitari sau coliere pana la 20 ani!

| Chriss5Kiki a răspuns (pentru StayChill):

Cred ca da, daca langa iei si niste flori big grin

| StayChill explică (pentru lunathemoon):

NU SPUN CA NU APRECIAZA! inainte ii dadeau lacrimile cand ii daruiam o felicitare, dar eram mica si stii ca o felicitare de la un copil mic e ca o piesa de muzeu pentru o mama.ar fi dragut daca as face o felicitare mai, cum sa spun, mai sofisticata? ceva gen origami?

| lunathemoon a răspuns (pentru StayChill):

Da sau din aceea 3 d. scrii pe o foaie o poezie si apoi o lipesti pe doua fasii de foaie pe felicitare.

| elyr a răspuns:

Iti poti cumpara o caseta bijuterii sau un suport bijuterii pentru colierul pe care deja l-ai dat. Gasesti pe mydecogift.ro modele foarte faine si ieftine.