| BladeMaster861 a întrebat:

Ce sunt hainele outlet? funda!

Răspuns Câştigător
| DarQueen a răspuns:

Haine de firmă cu mici defecte, dar sunt relativ noi.
Însă la noi, magazinele de Second-hand au luat denumirea asta de OUTLET.

4 răspunsuri:
| drhotzu a răspuns (pentru DarQueen):

Cum adica sunt relativ noi? esti mai praf decat laptele praf!
outlet reprezinta la originea lui un centru comercial destul de mare cu incaltaminte si haine AFLAT IN AFARA ORASULUI! in care se vand haine din colectii vechi, sau din a caror linie au mai ramas doar 2-3 numere si 2-3 culori! DAR NU SUNT HAINE CU DEFECT, PURTATE! sunt haine noi, care da pot sa aiba cateva defecte de fabricatie, dar majoritatea nu au! si da, daca te intrebi stiu pentru ca am fost in outleturi mari din Barcelona si Roma, unde gasesti de la adidas la burberry, da la nike la versace, fiecare cu magazinul lor de desfacere, si la preturi foarte bune!
PS: nu iti mai da cu parerea daca nu esti sigur 100% pe ce spui, ca pari prost dupa aia!

| DarQueen a răspuns (pentru drhotzu):

1. Cu ce drept te iei de mine?
2. Nu mă interesează pe unde ai fost şi ce ai făcut.
3. Nu există OUTLET'uri doar în afara oraşului, eu am şi în centru, dacă eşti curios-oasă.
4. Tu eşti mai degrabă praf, dacă nu ştii ce înseamnă "outlet" la români happy

P.S.: Expresia "mici defecte" îţi spune ceva? Eu am fost destul de clar.

| Caty2000 a răspuns:

Outlet - un magazin unde gasesti haine sau incaltaminte din diferite firme(noi, fara defecte) insa pot fi din colectii mai vechi. sau la SALE.

| drhotzu a răspuns (pentru DarQueen):

1. eu iti spuneam care este definitia corecta a unui outlet... faptul ca la noi a fost adoptat prost asta este o alta discutie!
2. ma iau de tine pentru ca habar nu ai despre ce vorbesti!
3. "Haine de firmă cu mici defecte, dar sunt relativ noi." asta dupa cum ai spus tu se traduce in felul urmator: haine cu mici defecte care au fost purtate putin nu? deci daca nu stii sa te exprimi mai bine taci!