| StefanMicutzu a întrebat:

stie careva pe unde gasesc plumb
(de cumparat)? Vreau sa-mi fac discuri pentru haltera fiindca nu imi permit unele noi happy

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Plumbul e toxic, fa-le din fier.

| mimiwewem a răspuns:

Fă din fier, că-s mai bune.

| StefanMicutzu explică (pentru horia2012):

Vreo idee cum sa le fac din fier? Preferam plumbul pentru ca se topeste usor...

| StefanMicutzu explică:

Stie cineva cum sa le fac din fier? Multumesc pentru raspunsuri happy

| horia2012 a răspuns (pentru StefanMicutzu):

Stiu ca se topeste usor. Nu am gasit cum se fac din fier, dar ar trebui sa te duci la depozitele de fier vechi sa vezi ce gasesti si ce forma au, oricum iti trebuie un aparat de sudura.
Unii au facut din beton. E mai usor sa cumperi o galeata de nisip, ciment la kg, o forma de plastic, o teava de fier, o saiba
de fier de diametrul tevii, torni betonul in forma, in 2 zile se intareste. Uite un model:
http://de.acidcow.com/pics/20110420/sport_01.jpg