| maphiotul a întrebat:

Salutare.
Dacă am cumpărat o pereche de casti audio dintr-un magazin fizic (Altex) care e perioada maxima sau condițiile în care le pot returna dacă nu sunt mulțumit de ele?
Mersi

2 răspunsuri:
| SVL a răspuns:

De regulă, în 14 zile calendaristice. 10 zile lucrătoare. Produsul trebuie să nu prezinte niciun defect. Probabil că nici ambalajul nu e recomandat să fie prea deteriorat. Știu că în cazul articolelor textile trebuie păstrată eticheta. Aceeași regulă e și la alte produse, ambalajul este esențial. Oricum sună la magazin ca să ceri detalii suplimentare.
Sfatul meu e să te grăbești.

| maphiotul explică (pentru SVL):

Ok mersi