| Alin5644466 a întrebat:

Salutare, vreau sa stiu un lucru, daca comand de pe eMag un produs si am activat abia azi eMag Genius, am testare gratuita 3 luni, vreau sa dau o singura comanda si sa dezactivez abonamentul eMag Genius, ca normal nu dau comenzi online.
Merge sa dezactivez abonamentul eMag Genius dupa ce dau o singura comanda? Ca acum pot sa il dezactivez si ma gandesc ca daca dau o comanda, nu mai pot dezactiva eMag Genius.
Nu cred ca m-am expimat bine.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La activarea Genius iti cere sa bagi datele cardului, iar la expirarea celor 3 luni de testare gratuita se prelungeste automat, luandu-ti din cont banii.
Insa poti sa stergi cardul din cont inainte de expirarea Geniusului, iar astfel ramane abonamentul neplatit, se suspenda, si cam asta e. Eu asa am facut. Am folosit cele 3 luni, am sters cardul si am primit notificare ca mi-a fost suspendat contul Genius, dar folosesc acelasi cont Emag in continuare, fara probleme.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca poti oricand dezactiva serviciul genius.

| Batmanel a răspuns:

Bagi abonament Genius, dai comanda, iti arata ca esti scutit de anuminte taxe, primesti comanda, anulezi abonamentul. Easy!

| Alin5644466 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mulțumesc frumos pentru răspuns

| Alin5644466 explică (pentru Batmanel):

Mulțumesc frumos

| Alin5644466 explică (pentru suntserios):

Am înțeles, mulțumesc pentru răspuns