| Furnicuta000 a întrebat:

Stie cineva in cat timp vin comenzile din Grecia de pe Vinted? Scrie ca vin la Easybox Sameday si termenul era pana vineri dar azi e luni si imi apare pe awb "ajuns la unitatea de sortare". Ciudat e ca am 3 colete, de la persoane diferite, comenzi date in aceeasi zi si de vreo 7 zile ele sunt la "unitatea de sortare", nu s-au mai miscat de acolo. Vreau sa stiu din experienta voastra daca ati mai comandat pe Vinted din Grecia. Daca nu, treceti peste intrebare, nu veniti cu raspunsuri idioate gen "suna la Sameday" ca nu de asta am pus intrebarea

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dureaza si 2 luni, ai de asteptat deoarece ele stau in vamă acolo e problema nu la Sameday, ele nu au ajuns in România, cand vor ajunge te va notifica Sameday prim mesajul lor "estimatul de livrare a comenzii dvs va fi astazi ora", si cit ai de platit comanda plus taxe de ramburs iti scriu ei tot, daca ai achitat comenzile prin card, atunci platesti doar transportul cand ajunge coletul in posesia celor de la Sameday.