| kencarson a întrebat:

Sunt parfumurile din sephora toate originale? eu am destul de multe de acolo si nu m-au dezamagit neaparat, dar de exemplu la parfumul black opium de la ysl, mai multe variante, in recenzii unii spun ca nu ar fi original si ca nu persista mirosul asa cum ar persista mostra din magazin.

2 răspunsuri:
| Anonimboy111 a răspuns:

Da sunt originale, si daca le iei din alta tara tot asa persista si miroase, nu toate parfumurile scumpe inseamna ca si persista, cat despre miros depinde de fiecare daca ii place sau nu

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce cumperi!
Daca cumperi parfum, atunci pretul trebuie sa fie peste 300 lei un flacon extrem de mic de 30-50ml fiindca parfumul este foarte scump dar si rezista 24 de ore.

Daca cumperi APA de colonie, apa de parfum sau apa de toaleta, atunci este vorba de cateva picaturi de esenta de parfum pusa peste apa de trandafiri, iar acele "ape" nu tin mai mult de 2-3 ore, de aceea costa putin (cam 100ml in jur de 100-200 lei).

Sephora este o firma internationala renumita, care nu s-ar compromite sa vanda fake-uri, doar ca oamenii sunt nestiutori si nu au habar sa faca diferenta intre o APA de colonie sau de toaleta si un PARFUM, de aceea ei platesc putin, cumparand o apa cu putina esenta de eparfum si se asteapta sa dureze 24 de ore.