| Yhg a întrebat:

Vreau sa plătesc online cu un card BRD maestro,si nu pot. Daca ma duc pe google play la paymant, introduc un cod din 16 cifre care începe cu 6764.Va rog daca ma puteti ajuta si sa imi spuneti daca pot plati online cu acest card

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Google play accepta CREDIT CARD, nu debit card, cum ai tu!
Cardul BRD maestro este un card de debit, din pacate, de aceea nu este acceptat.

| Adriann007 a răspuns:

GRESIT, Google Play accepta carduri de debit. Am card BCR Mastercard debit in lei si platesc de mult timp cu el prin Google Play in EURO.
Trebuie da adaugi codul acela de pe fata cardului, data expirarii si CVV/CVC-ul de pe spatele cardului

| Adriann007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Daca nu cunoasteti raspunsul nu raspundeti, nu va dati cu parerea.

| Intruder19 a răspuns:

Tot maestro de la BRD am si eu (card de salariu) si merge sa platesc online. Trebuie introdus codul de pe fata, codul cvc de pe spate (din 3 cifre) si primesti un SMS cu un cod pe care trebuie sa il introduci sa confirmi tranzactia si asta e tot.

Daca nu merge, suna la banca si vezi care e problema de nu poti plati.

| mihai69 a răspuns:

Maestro nu figurează printre cardurile acceptate. Dar poți încerca; urmează pașii solicitați la înscrierea cardului și dacă tot nu merge, contactează banca.
===
https://support.google.com/......er/2651410