| Tony87 a întrebat:

Zi buna, recent mi-am cumparat o sticla de suc pe care scrie "zero zahar" dar declaratia nutritionala pentru 100mg calculata pentru cel putin o doza de suc contine mai mult de 10g si as vrea sa stiu cum as putea sa ii dau in judecata pentru a avea un profit de pe urma lor.

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Sunt glucide, dar nu zahar. E vorba de alti indulcitori care se folosesc in produsele alimentare: zaharina, fructoza, aspartam etc.

4 răspunsuri:
| Andresso a răspuns:

Visezi la bani cazuti din cer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum

| alina2k18 a răspuns:

laughing Ai idee ce inseamna sa dai pe cineva in judecata si mai ales cat costa?
laughing

| Tony87 explică (pentru Andresso):

Ia mai taci ba din gura cu visele tale daca visam stateam ca prostu in pat si imi imaginam cum cadeau banii dar ma zbat imi rup mainile si picioarele sa imi fac o situatie financiara sa imi intretin viitoarea familie daca habar n-ai cum te cheama nu mai tot raspunde pe TPU