| Alex10092003 a întrebat:

Bună ce părere aveți despre produsele de pe temu am văzut ceva produse dar mi se par prea ieftine să nu fie țeapă ce părere aveți?

20 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Ieftine și de proastă calitate. 90% țeapă.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Sunt produse chinezesti, pe care le gasesti si la noi (aduse din China), la pret de 8-10 ori mai mare.
Acum depinde ce cauti.
Trebuie sa comanzi de min 60 sau 65 de lei ca sa-ti trimita comanda.

| PaulaPaulayt1 a răspuns:

Depinde ce îți iei, cu unele poți sa dai greș ca nu sunt ceea ce par în poze. Cu hainele tot timpul am fost dezamăgită asa ca nu recomand și nu recomand nici cosmeticele(ieftine /proasta calitate /copiate după alte branduri) sau încălțămintea. Daca îți iei produse de design interior, cărți de colorat, tablouri pixuri, caiete. Etc. Eu zic ca sunt ok. Au și lucruri bune.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce iei.
Am luat câteva prostii. Destul de mulțumit.

| Eduard619 a răspuns:

Eu unul mi-am luat haine și am fost destul de mulțumit de ele. Personal recomand

| doctorandus a răspuns:

Meh, Temu e un sistem de "magazine intr-un magazin", la fel ca Amazon si bol.com. Pe toate astea se baga mereu si escroci. Ei lupta contra escrocilor, dar sunt prea multi, iar a reduce escrocii la zero ar aduce pagube magazinelor cinstite.

Asa ca: fii cu ochii-n patru la ce cumperi, sunt si lucruri foarte bune si escrocherii.

| Furnicuta000 a răspuns:

Temu e pentru lucrusoare, prostioare, maruntisuri pentru casa, birou etc nu pentru haine si incaltaminte pentru ca alea sunt de proasta calitate. Dar in rest gasesti lucruri folositoare si foarte ieftine. Decat sa iei din Romania unde sunt de 10 ori mai scumpe mai bine iei direct de la chinezii de pe Temu. Sunt multe avantaje, o sa vezi, primesti constant reduceri, dupa ce dai comanda poti sa apesi zilnic pe "ajustare de pret" si sa-ti iei niste bani inapoi, daca vrei sa returnezi un produs intri pe chat ul lor si de multe ori nici nu e nevoie sa il trimiti inapoi, iti dau direct banii

| alina2k18 a răspuns:

Produse chinezesti pe care le gasesti la noi cu preturi de 5-6-7-8 ori mai mari cum zise colegul.
Ai tot ce iti poti imagina pe temu, de unele chestii nici nu stiam ca exista laughing)
Urmareste recenziile si fotografiile reale ale produselor si fii atent la dimensiuni!
Am o singura comanda laughing dar ce mi-am luat am fost ff multumita, am si prins un patut de pisici ff ieftin la discount 90% ca ERA PRIMA COMANDA, o perie tot pentru ei si niste papuci din aia de cauciuc f moale pentru mine [ nu, nu put a plastic! ].
Venit rapid in Bucuresti, 5 zile lucratoare drumul China -Ro + weekend, 3 zile vama la noi.
Deci nu e teapa, cumpara linistit, bineinteles de pe aplicatia oficiala, nu te baga pe fakeuri, e full, golesc cardurile aia zilnic laughing

| alina2k18 a răspuns (pentru LaSteauaCareaRasarit):

La prima comanda am avut 55 lei valoare, la a doua vad ca e minimul 65.
Transport gratuit evident.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru alina2k18):

Da, au prins pe piata si acum mai pun si ei conditii.

| Alex10092003 explică (pentru Eduard619):

Tot haine vreau să îmi iau

| Alex10092003 explică (pentru PaulaPaulayt1):

Haine vreau să îmi iau

| PaulaPaulayt1 a răspuns (pentru Alex10092003):

Încearca dar eu nu recomand. Nu am primit ce arata în poza și materialele nu sunt asa de bune. Adică poate alții au primit lucruri mai de calitate, depinde poate și de preț.

| Alex10092003 explică (pentru PaulaPaulayt1):

Păi în piață ce haine sunt nu sunt tot din alea?

| PaulaPaulayt1 a răspuns (pentru Alex10092003):

Nu am fost la piață, nu știu de unde ești. Aici avem tonete cu haine și bazar sau talcioc..cum se numește. La tonete sunt mai scumpe decât pe temu dar sunt de calitate și la bazar la fel.

| PaulaPaulayt1 a răspuns (pentru Alex10092003):

Spunea cineva la un moment dat ca 90 sau 99 la suta din hainele de pe temu sunt făcute din poliester și/sau elastan. Poate cauți bumbac sau eu știu orice altceva

| PaulaPaulayt1 a răspuns (pentru Alex10092003):

Tu cauți fake-uri, nu? În cazul asta îți recomand trendyol nu temu. Site turcesc sau ceva de genul, e destul de popular și asta. Poate ai auzit. Și e numai de haine, parca au și de bărbați.

| Yurisa a răspuns:

Uita-te la recenzii inainte sa cumperi ceva

| alina2k18 a răspuns (pentru PaulaPaulayt1):

Scrie din ce sunt facute la fiecare articol, nici pe mine nu m-a incantat asta cu poliesterul la 90% dintre ele.
Nu cumparati dupa model, uitati-va si din ce sunt facute.
Vedeti pe shein haine, parca acolo au si de bumbac la pret bun.

| Violleta2022 a răspuns:

Temu este un mare SCAM.