| Darius0806 a întrebat:

Am 11 ani și 53 kg la înălțimea de 154cm și vreau să slăbesc și să pun oleacă de masă musculară la abdomen și brațe. Vă rog este urgent

4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

La 11 ani, părinții tăi știu ce îți trece prin cap? În primul rând de masă musculară vorbești după cel puțin 15 ani. Acum ești copil, nici în pubertate nu ai ajuns. Plus că ești în creștere, în dezvoltare!
Nu te mai uita la toate tâmpeniile de pe rețelele sociale, Tiktok și altele!
Trăiește copilăria așa cum ești!
Ai timp și de dezvoltare corporală!

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Pai lasa dulciurile, chipsurile, mancarea fast food si bauturile carbogazoase.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa mergi cu mamica ta la un medic endocrinolog sau nutritionist, ca sa-ti faca niste analize hormonale intai si apoi sa te trimita la nutrionist si sa slabesti.

| Cipi1212 a răspuns:

La 1,54 să ai 53 kg ești superok.