| Marymary05 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi depre sala. Eu sunt in inalt si slab am 1, 83 inaltime si 57 de kg. Dupa ca ce am vazut mai multe videoclipuri ( gen https://www.youtube.com/watch?v=3hUuiczC6zg ) as vrea sa ma apuc de sala. As vrea sa stiu daca m-as " ingrasa " in muschi daca sunt asa slab? Si ce exercitii ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Uite aici :
http://www.culturism.ro/......tenta.html

Si nu exista "ma ingras in muschi" ( asta e exprimare de copil mic ), exista "cresc in masa musculara".

| christos1234 a răspuns:

Daca lasi toate viciurile si incepi sa mananci fructe si legume, 4 mese pe zi si mult sport! Orice iti place poti sa faci, sa ridici greutati sa alergi pe banda etc

| Cosmin86 a răspuns (pentru christos1234):

Muschi cu fructe si legume? apuca-te de sah

| GeniuSxxx a răspuns:

Trebuie sa mergi regulat la sala, in fiecare zi si sa te ocupi serios, cite 2 h.Ar trebui sa vorbesti cu trenerul ca sa-ti recomande exercitii speciale.Trebuie sa te alimentezi sanatos si bine pentru a adauga masa musculara. Evita mincarurile prajite, limiteaza la fiert.

| Cosmin86 a răspuns (pentru GeniuSxxx):

2 ore stau doar IDIOTII.

Cine sta peste 1 ora la antrenament, e complet pe langa.

Si de ce "in fiecare zi", muuschii se dezvolta in zilele de pauza!

Alt COPIL MIC care isi da cu parerea!