| Ionut2221 a întrebat:

Aș avea să șanse că în 3 săptămâni de antrenament intens să ajung să alerg 2 km in 9:40 secunde? Momentan am câteva zile de când alerg de 2, 3 ori pe zi 1 km ( febră musculară continuă) și mai am 3 săptămâni la dispoziție. 33 de ani, 182 cm și 84 de kg.

8 răspunsuri:
| ZokoZEW a răspuns:

Dacă nu ești fumător, da vei putea reuși să alergi 2km in 9:40 de secunde dacă te vei antrena îndeajuns de bine!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu ne-ai zis in cat faci acum

Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu faci incalzire inainte de alergare intensa, atunci febra musculara va continua de fiecare data, iar tu nu prea vei avansa in performanta!
Deci, cheia succesului este in gimnastica de incalzire (inainte) si de relaxare (dupa) antrenamentul intens!

| goguPatent a răspuns:

Ce e sub 5min/km e pentru alergatori cu ceva experienta sa stii...

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Ai nevoie de incalzire si ar fi bine sa alergi aia 2 km, altfel te obisnuiesti cu 1 Km si la al doilea iti dai sufletul.
Ai nevoie de anduranta, nu de sprint.

| Ionut2221 explică (pentru suntserios):

Scuze că am omis. Scot sub 5 minute dar trag tare de mine.

| darrio2007 a răspuns:

Acum cât alergi?

| darrio2007 a răspuns (pentru Ionut2221):

Sub 5 minute?
Nu inteleg de ce ai mai pus intrebarea.
Desi mă mir să scoti atât. Poate pe kilometru nu la 2 kilometri.