Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si vreau sa reusesc sa fac spagatul. Ce exercitii sa fac? mai am vreo 10 cm pana ating podeau... vreau sa reusesc. sad

Răspuns Câştigător
| MiculFaraon a răspuns:

Buuuuna! Ai sa reusesti prin antrenament. Poti face prin fandari in partea dreapta si stanga. Si vei reusii cu timpul. Si in fiecare zi sa incerci sa il faci sa te intinzi cat mai mult. Pa-pa te pup.

15 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Exercitiile sunt chiar spagatul in sine.Numai exersandu-l mereu il vei reusi.

| Marrythenight a răspuns (pentru MiculFaraon):

Intr-un an crezi ca voi reusi?

| Marrythenight a răspuns (pentru Mihaela1964):

Intr-un an crezi ca voi reusi? sad

| MiculFaraon a răspuns (pentru Marrythenight):

Reusesti micuto happy. iti garantez daca ai sa respecti acest antrenament in maxim 2-3 luni ai sa reusesti. Te puup.

| Mihaela1964 a răspuns (pentru Marrythenight):

Mult mai devreme, mai ai atat de putin; cred ca in cel mult 3 luni vei face spagatul daca exersezi zilnic.

| Marrythenight a răspuns (pentru MiculFaraon):

Multumesc frumos. >big grin

| Marrythenight a răspuns (pentru Mihaela1964):

Multumesc frumos happy

| MiculFaraon a răspuns (pentru Marrythenight):

Nu ai pentru ce :*

| Mihaela1964 a răspuns (pentru Marrythenight):

Cu placere.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt o gramada de filmulete pe Youtube despre chestia asta. Eu iti dau numai unul:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=ADtSKbnXY1M
Poti sa intri si tu pe YouTube sa scrii la cautare 'split training' si sa te uiti si la altele de acolo si sa faci exercitiile alea in fiecare zi.
Am vazut ca vrei sa reusesti sa il faci cat mai repede. Nu e bine sa fortezi, pentru ca poti avea probleme mari dupa aia.

| Marrythenight a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai uite, eu acum trec in clasa a8-a. Dupa ce o termin, vreau sa dau apoi la un liceu de coragrafie. Si vreau sa fiu cat mai flexibila. " roata tiganului " stiu sa o fac, poduletul stiu, barcuta mai am putin si reusesc. Intelegi ce vreau sa spun? big grin

| Zoey112 a răspuns:

Trebuie sa incerci si sa tot incerci ca muschi sa se intinda, eu am reusit cam intr-o luna happy

| Marrythenight a răspuns (pentru MiculFaraon):

Buna din nou. Am reusit sa il fac! laughing multumesc enorm pentru ajutor happy

| MiculFaraon a răspuns (pentru Marrythenight):

Nu ai pentru ce. Esti o draguta :*.

| Marrythenight a răspuns (pentru MiculFaraon):

Multumesc! :*