| Flokfighter a întrebat:

as avea o intrebare in legatura cu abdomenele. Fac 200 de abdomene, si nu abosesc sau ma doare abdomenul, nu stiti vreun set mai greu de abdomene pentru a se vedea abdomenul mai bine?

7 răspunsuri:
| Mitu_1493 a răspuns:

200? eu fac 5000 pe ora

| Damasc a răspuns:

Daca dispui de ceva discuri/greutati sau nu neaparat poti improviza, cu vreun bidon sau ceva de vreo 2 kg poate 3, dar un disc este mai la indemana.Te pui culcat,normal in pozitie de abdomene si iti pui acea greutate sub cap tinand-o cu ambele maini, ca atunci cand iti aranjezi perna sub cap laughing, ai sa vezi ca este un nivel de dificultate mult mai mare.

| Leonard08 a răspuns:

Faci abdomene scurte astfel incat muschii abdominali sa stea incordati tot timpul, fara sa se relaxeze. De ex: Cu picioarele pe perete la 90*. Mainile in fata la vreo 10-15cm de genunchi. Si te ridici pana cand mainile tale ating genunchii. Foarte scurte. Serii de cate 15-20.

| Leonard08 a răspuns:

Uite cum a postat white02. In genul ala sunt bune. Nu ai timp sa te relaxezi. big grin
Poti da forma abdomenului foarte usor in felul asta. Dar nu si rezistenta.

| hummer24 a răspuns:

200? de ce sa faci atatea? nu mai bine iei o gantera in maini si faci 25 repetari a 8 seturi sau 12?

| Damasc a răspuns (pentru Mitu_1493):

Supereroii nu au dreptul sa posteze Mitule si eu fac in jur de 432543543 pe minut, cam aici am pierdut numaratoarea, dar asta nu inseamna ca ma laud.