| Joanna1990 a întrebat:

As dori sa stiu din experienta voastra daca ati slabit facand dieta sau sport! Nu sunt grasa dar vreau sa dau cam 5 kg jos. Iar de cateva zile alerg cu folie in jurul abdomenului. nu stiu daca asta ma v-a ajuta sa slabesc pentru ca momentan nu vad nici o schimbare... idee este ca eu nu transpir, de aceea folosesc folia. Transpiratia te ajuta sa slabesti? Multumesc!

10 răspunsuri:
| zozoMik a răspuns:

Sportul intotdeauna va fi benefic pentru orice origanism.
Nu incerca sa faci sport o saptamana si apoi fugi la oglinda pentru ca nu vei vedea schimbari radicale, dar de0a lungul timpului se vor vedea.
Dieta, daca prin dieta te referi la o dieta stricta nu are rost sa incercilaughing maiales ca nu vrei sa dai asa mult jos, daca ai sa recurgi la chestii drastice, dai 5 jos pui 7 -8 dupalaughing
Incearca sa iti calculezi in mare cate calorii mananci zilnic, mananca ceva dulce doar odata pe saptamana si continua cu exercitiile, dar nu uita, ai rabdare!puppy dog eyes

Bafta la slabitlaughing si eu vreau sa dau putin joslaughing doar putinlaughing in zona abdomenuluilaughing

| onlyme2851 a răspuns:

Incearca sa reduci painea si sa nu mananci seara, cu vreo cateva ore( doua, trei) inaine sa te culci altceva in afara de un fruct sau un iaurt, ceai, apa, ceva usor oricum... Ar fi bine daca te-ai putea duce cateva sedinte la sala, pentru ca acolo o sa ai parte si de indrumare si o sa ti se arate exercitii bune pentru zonele de unde vrei tu sa dai jos... Daca nu, alearga in continuare si cauta programe de exercitii pe net, sunt catevabig grin.

| Blondiii67 a răspuns:

Buna! Este foarte bine ca faci sport pentru a slabi este o metoda foarte buna de a slabi. Dar desigur ca schimbarile nu se vad in 2-3 saptamani..trebuie sa faci asta luni intregi pana se se vada schimbarile..si da transpiratia te ajuta sa slabesti pentru ca ea este o mica parte din grasimile din corpul tau!
Bafta la slabit :* si sper ca te-am ajutat happy

| nesuferit a răspuns:

Da slabesti, dar nu dai jos din grasime, ci apa. daca alergi chiar si 10-15 min fiecare zi, cu un regim alimentar, ai toate sansele sa slabesti mai mult de 5 kg

| Joanna1990 explică (pentru zozoMik):

Si eu tot in zona abdomenului. nu am probleme cu greutatea si nu am avut niciodata.rabdare am... si vreau sa continui sa fac sport si dupa ce slabesc, pentru intretinere! Paine mananc foarte putin, pot sa spun ca nu prea mananc paine si nici gras. incerc sa mananc cat mai sanatos. dar de cateva luni am acumulat cateva kg in plus, si astea in jurul abdomenului. sper sa reusesc. am sa v-a spun daca am reusit happy sper ca intr-o luna sa se vada diferenta big grin multumesc tuturor!

| Joanna1990 explică (pentru Blondiii67):

Multumesc mult! Am sa continui sa fac sport si sa folosesc folia happy pentru ca ajuta mult big grin

| FuriousMadalin96 a răspuns:

Daca transpiri nu inseamna ca slabesti, Cu o dieta buna si putin sport scapi usor de 5kg.

| Nickname1890 a răspuns:

Transpiratia nu te ajuta sa slabesti. Transpiratia este doar apa, pe care o pui instant la loc atunci cand bei apa.

Deci folia nu are niciun sens parerea mea.

Daca nu transpiri inseamna ca nu alergi suficient de tare sau de mult. Alergarea constanta te ajuta sa slabesti, alergand consumi calorii, corpul arde grasimi ca sa iti dea tie energie in alergare, asta plecand de la premiza ca ai o dieta fara multi carbohidrati si grasimi.

Incearca sa alergi constant intre 20minute si 60 minute. In functie de cat poti. Rezultatele nu le vei vedea peste noapte, dar eu cred ca poti da cam 1kg pe saptamana jos daca alergi si mananci sanatos.

| zozoMik a răspuns (pentru Joanna1990):

Chestia asta cu painea e o mare prostie dupa parerea mea si am auzit destul de multi nutritionisti spunand astalaughing Dulciurile sunt off`ullaughing si combinatia proasta intre alimente pe care o facem zilniclaughing Tine-o tot asa cu sportulpuppy dog eyes eu m-am apucat si de salapuppy dog eyes
Soprpuppy dog eyes si sa ne spui ceea ce realizezipuppy dog eyes