| sergiu19997 a întrebat:

Cei care fac sala as vrea sa stiu cate feluri de proteine trebuie luate si cand trebuie luate va rog ca am citit pe net si nu mai inteleg nimic am 16 ani 178 si 64 de kg vreau sa cresc in masa si sa definesc muschii.Multumesc dau fundatbig grin

13 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Corpul are nevoie de toate tipurile de proteine, din lapte, zer, carne, si vegetale.

Răspuns utilizator avertizat
| poliku a răspuns:

Pai sa stii ca la 16 ani daca faci sala ma greu vei pune pe tin avand in vedere ca esti in crestere dar asta nu inseamna ca nu pui, iar proteine ai putea sa iei niste creatina si o cutie de aia de proteine pe care le gasesti de vanzare la sala de obicei si cam atat ti-ar ajunge.Sa nu uiti sa manci bine si sa ai vointa ca dupa cum am zis rezultatele se vor vedea mai greuhappy

| Cosmin86 a răspuns (pentru poliku):

Pai ori proteine ori creatina? sau tu nici macar nu stii diferenta intre ele?

| poliku a răspuns (pentru Cosmin86):

Aha deci tu vorebsti de altu da candcolo tu esti ala care nu stie pe ce planeta e.Creatina iti da forta, proteinele te hranesc, poti sa spui ca sunt ca un surplus de mancare. Pune mana pe o carte si mai citeste in loc sa te iei de toata lumea fara sa ai habar.

| Cosmin86 a răspuns (pentru poliku):

Imi spune mie un copil mic si firav ca tine ca nu am habar laughing))

eu doar ma luam de afirmatia ta

TU AI ZIS : "iar proteine ai putea sa iei niste creatina ", dar creatina NU e proteina, copil mic si firav

| poliku a răspuns (pentru Cosmin86):

Rau esti tu malaughing Oricum acum am citit ce am scris si da chiar eu am gresit. Vream sa zic sa ia niste proteine si niste creatina.

| Cosmin86 a răspuns (pentru poliku):

Aia e altceva happy

| pokerkid a răspuns:

Salut. Nu ne cunoastem, dar cred ca putem sa vorbim ca de la om care se duce la sala la om care se duce la sala. laughing De ce vrei tu sa iei proteine? Lucreaza natural frate. Da, e mai greu, dar e mai bine. O sa vezi diferenta intre natural si 'artificial' pe la 50 de ani cand o sa-ti atarne toate alea. La intrebarea ta nu cred ca pot sa raspund. Adica, am un prieten foarte bun. Acum un an lua o pastila inainte de inceperea antrenamentului. Dar cel mai bine vorbesti cu cineva specializat.

| aLeXaNdru145 a răspuns (pentru pokerkid):

O sa vezi diferenta intre natural si 'artificial' pe la 50 de ani cand o sa-ti atarne toate alea. laughing mai documenteaza-te inainte sa spui asemenea prostii.winking

| Cosmin86 a răspuns (pentru pokerkid):

Serios? o sa-ti atarne la 50 de ani? tu esti REDUS MINTAL?

Ai citit o carte de nutritie in viata ta? Ai idee ce inseamna natural?

proteine = NATURAL, copil retardat ce esti

| Wehes a răspuns (pentru pokerkid):

Nu stiu zau de ce vorbesti daca nu ai un minim de cunostinte in Sportu asta.
TU nu iei Proteine ma?! Tie iti atarna ''muschii''? Nuj zau care muschi.
Proteine = lapte, branza, oua, carne, peste, soia si asa mai departe.
Pastilele tale = suplimente = mancare concentrata = foarte sanatos.