| Hasss a întrebat:

Buna seara am 16 ani si vreau sa incerk sa ajung fotbalist
inalitimea mea: 1.65,1.66
greutatea: 50 kg
am destula forta in picior ca sa pot juca fotbal bineinteles si rezistenta acu problema este pana la ce varsta pot sa ma fac fotbalist la 16 ani mai pot ajunge?
am fost la club dar acu 1 an dar nu aveam vointa pe care o am acum
postul meu preferat este fundas stanga sau mijlocas stanga(sunt stangaci)

de aici http://www.youtube.com/......ttp?/watch am invatat sa fac cateva scheme ( folositoare)
la dribling ma descurc cat de cat bine...

aaa... unele scheme imi este "frica" sa le incerc in fata prietenilor mei pentru ca daca le gresesc ei incep sa ma descurajeze
dati-mi un sfat ce sa fac...

deci mai pot sa mai ajung fotbalist? sau macar sa incerk? :S

dau funda! va rog ajutati-ma plzzz!

Răspuns Câştigător
| StefanVlad a răspuns:

Da desigur de ce nu. Poti sa devi fotbalist daca joci bine si daca exersezi acele scheme sa ai tupeu sa le faci in fata prietenilor. "DACA NU INCERCI NU CASTIGI". funda?

4 răspunsuri:
| Parshiv a răspuns:

Salut...nu vreau sa te descurajez dar iti spun sincer e foarte greu sa ajungi fotbalist daca incepi sa joci fotbal la varsta de 16 ani.Este foarte greu pentru ca nu ai antrenamentele elementare care se fac de pe la 9-12 ani.
Asa sa joci la o echipa modesta se poate, dar sa joci la o echipa mai mare eu iti spun sincer, nu cred ca ai sanse.

| Hasss explică (pentru StefanVlad):

Sefu multumesc pentru sfat :X ti-as da funda dar inca nu apare medalia aia... x(

| Hasss explică (pentru Parshiv):

Off... sad pai si sa zicem ca ajung la o echipa modesta daca joc bine acolo nu pot promova la o echipa mai buna?

| VBC7 a răspuns:

Nu este imposibil cum zic alții. Daca ai vointa puternica poți realiza orice.Du-te la un club vorbește cu antrenorul poate te vede poate ii place de tine si îți va da o șansa.Cat despre scheme Nucet chinui prea tare, fotbalul nu înseamnă numai scheme smecheroase cum face Ronaldo.Trebuie sa știi cateva scheme de baza 3-4 cum ar fi fentele. Daca știi măcar câteva dar pe care sa le executi corect si dacă ai cât de cât viteza ai șanse mări. Știu ca îți răspund cam târziu dar spune-mi dacă ai reușit.