| Hasss a întrebat:

Buna Seara TPU big grin
Am o intrebare tongue
in cat timp pot face un abdomen frumusel?
pot face 100 de flotari si 100 de abdomene tongue pot sa fac si mai multe abdomene dar nu cred ca isi au rostu atat de multe tongue

deci in cat timp pot face un abdomen frumusel tongue?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Pai, fa-i daca rezisti exercitiile mentionate de tine mai sus, si rezultate nu vor intarzia sa apara. Cam sa zic, o saptamana daca faci 100 din fiecare dimineata si seara, or sa se vada deja rezultate.

13 răspunsuri:
| cammm a răspuns:

In scurt timp, daca ai si o dieta fara grasimi. happy

| Hasss explică (pentru cammm):

Pai nu sunt grass laughing desi mi-as dori sa mai pun putina carnita da nu ma pot ingrasa nici un pic tongue deci sunt destul de slab tongue

| TommyHilfiger a răspuns:

Pai depinde daca esti slab ai sanse mari, dar daca esti mai plinut si ai un strat de grasime peste burta este imposibil oricat de multe abdomene faci. Daca esti gras se recomanda exercitii cardio, bicicleta sau banda pentru slabit si abia apoi incepi sa lucrezi pentru abdomen. Daca esti slab tine-o tot asa si se vor vedea rezultate.

| cammm a răspuns (pentru Hasss):

Nu am zis ca esti grasbatting eyelashes am zis o dieta fara grasimi, adica sa mananci sanatosbatting eyelashes

| Hasss explică (pentru TommyHilfiger):

Am 16 ani 1.68 inaltime si greutate 48-50 kilograme tongue

Răspuns utilizator avertizat
| Hasss explică (pentru CataAndrei):

Haha tare raspunsu rolling on the floor) acu ce vrei asta e tongue
dar daca ai sti tu cat de mult mananc eu... happy

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru Adry05):

Cu ce ai recomandat tu nici in cativa ani nu or sa apara. Mai documenteaza-te

| Hasss explică (pentru Cosmin86):

Lol rolling on the floor adica ce vrei sa fac 3000 de flotari si 5000 de abdomene?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Hasss):

NU, mult mai putine dar cu greutate.
Masa musculara creste facand 10 repetari / serie cu greutate, cand poti mai multe, maresti greutatea.

Si cu flotari NU lucrezi tot pieptul, la fel cum cu abdomene NU lucrezi tot abdomenul ( doar partea superioara ), ai nevoie si de alte exercitii.

Si asigura-ti 2 grame de proteina / kg-corp zilnic, fara asta e greu sa pui muschi, mai ales daca ai doar 50 de kg, tu ai nevoie si de carbohidrati la greu.

Fa-ti un program, lucreaza intens o grupa apoi sa-i acorzi 48 de ore de odihna, muschii cresc in perioada de odihna.

| Hasss explică (pentru Cosmin86):

Lol pai eu ce ai vrea sa fac daca nu ma pot ingrasa mananc tot ce prind dar tot degeaba laughing vrei sa iau pompa si sa ma umflu?happy
si vitamine sau alte chesti iau degeaba ca nu ma ingras imi face si mai multa pofta de mancare laughing si tot degeaba tongue asa ca...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Hasss):

Am inteles, ai un metabolism foarte rapid. Poate o sa se mai regleze pe la 20 de ani, deocamdata ai putea sa te duci la un nutritionist.