| Azazellique a întrebat:

Merg la sala dar nu stiu exact ce aparate sunt utile pentru fund si picioare? Dar pentru sani si abdomen? Ma ajutati cu sfaturi?

2 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Mama greu. tare greu. fund si picioare genoflexiuni, flexii, extensii, si aparatul ala de cracanat pentru abductori si adductori.

pentru sani. sanii nu sunt o grupa musculara. muschii de dupa ei sunt. le zice pectorali. exista aparate de impins si fluturari pentru pectorali. si abdomen...hai ma. orice iti aduce capul mai aproape de picioare sau picioarele mai aproape de cap lucreaza abdomenul.

| NDC12 a răspuns:

Picioare - Genoflexiuni cu haltera pe umeri.

-Presa.
-Extensia picioarelor la aparat.
-Ridicari pe varfuri cu bara.

Abdomen :

-Ridicari de trunchi
-Ridicarea picioarelor din atârnat, sunt multe mai cauta si tu pe net, pentru asta e google happy.