| Georgiiiiiii a întrebat:

Urasc atunci cand fac sport ca ma inrosesc foarte tare la fata..si-mi revin la culoarea normala a tenului meu cam dupa o ora...Ce as putea sa fac sa nu ma mai inrosesc asa?:d
Funda pentru cel mai bun si cel mai rapid raspuns!:*

Răspuns Câştigător
| xBya a răspuns:

E normal sa te inrosesti cand depui efort, la toata lumea e asa. Acum probabil c`o sa spui ca ceilalti nu patesc asta, dar au patit`o si ei, stai flex. Daca ai destula rezistenta, rezistenta ce o dobandesti prin exercitii, vei face cu mai multa usurinta ce trebuie sa faci, adica depui mai putin efort, deci automat scade roseata.
Acum depinde de la om la om; sunt unii care rosesc mai tare, iar altii care rosesc mai putin, e si in functie de culoarea tenului.

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai probleme cu tensiunea.Mai usor cu efortul.Mergi,totusi,la un control medical.

Răspuns utilizator avertizat
| allacata a răspuns:

Si eu am aceias problema, si nu stiu de ce,

| Czr_Cezar_1992 a răspuns:

Si cei? e normal sa te inrosesti de la putin efort. sunt sigur ca baietii gasesc asta un pic atractiv si gandeste-te ca alte fete cheltuiesc banii pentru machiaje sa isi dea un pic de culoare in obraji

| Georgiiiiiii explică (pentru xBya):

Nu am probleme cu rezistenta sau asa...chiar st fff buna la sport..am scos cel mai bun timp la alergari..am fost si la atletism si la handball cam vreun an.dar uras ca ma inrosesc asa la fata...si mai ales ca eu sunt deschisa la ten..si fruntea ramane aleba, iar obrajii rosii, oricum mersi de raspuns

| Georgiiiiiii explică (pentru Czr_Cezar_1992):

Da..asa este, dar uneori ma inrosesc mult prea tare..ca de exemplu ultima ora de sport..am jucat handball pe 3 echipe..si de la fiecare echipa lipsea doi jucatori si eu cu o fata am intrat la toate..am jucat incontinuu timp de o ora, iar dupa ora de sport eu eram cea mai rosie...sad fruntea era alba si obrajii erau rosii... Mersi de raspuns!:*

| Georgiiiiiii explică (pentru jackieKAY):

Glumesti,nu? raised eyebrows

| Georgiiiiiii explică (pentru darrio2007):

Nu stiu ce sa zic..pana acum nu am avut probleme cu tensiunea....chiar daca am facut si atletism si handball...dar totusi o sa merg la un medic ca sa scap de orice indoiala..Mersi de raspuns!:*

| Czr_Cezar_1992 a răspuns:

Spune-mi un lucru. cati ani ai?

Răspuns utilizator avertizat
| Georgiiiiiii explică (pentru Czr_Cezar_1992):

Am 17 ani

| Czr_Cezar_1992 a răspuns (pentru Georgiiiiiii):

Hai sa iti zic un secret. am acasa o sora ce a implinit de cateva luni 18 ani. si pana mai ieri era si ea la fel. avea impresia ca fiecare om de pe planteta observa ca ea a mancat un senvis in plus azi... sau ca fiecare coleg de la scoala observa ca ea si-a taiat 2 mm din breton. ideea este ca anxietatea asta e normala adolescentilor si ea va trece. Spunea cineva odata ca „Adolescenta este modul lui Dumnezeu de a ne pedepsi pentru ca facem sex" laughing

| Georgiiiiiii explică (pentru Czr_Cezar_1992):

Multumesc pentru raspunsurile tale!laughing Sincer chiar mi-au fost de folos!:*

| Czr_Cezar_1992 a răspuns (pentru Georgiiiiiii):

happy

| Zendor7k a răspuns:

E normal sa inrosesti la fata cand depui efort dar daca rosesti asa repede dupa ce incepi efortul se poate sa ai ceva probleme cu tensiunea.Te sfatuiesc sa mergi la un doctor, bafta!

| Dan_Adrian_1986_IfWD a răspuns:

Https://ereutofobie.ro/ Exista si o operatie daca aceasta roseata s-a cronicizat foarte tare.