| anonim_4396 a întrebat:

Ce-as putea manca la scoala daca fac antrenament de definire?

8 răspunsuri:
| Goldenboy97 a răspuns:

Cam greu te definesti in timpul scolii, nu prea ai cum sa aduci mancare curata la scoala. Decat sa iti aduci in caserole dar o sa fie aiurea ca se uita astia la mancarea ta ca la aur laughing De ce te definesti acum si nu la vara? worried

| anonim_4396 explică (pentru Goldenboy97):

Ma definesc acum... daca in iunie plec in vacanta e okhappy Ca fac acum 3 luni definire si dupa mai fac niste masa. Si daca as face mai tarziu tot aia ar fi... ca tot la scoala sunt.

| Cosmin86 a răspuns:

- piept de pui cu salata
- fructe
- lactate slabe

in principiu orice bogat in proteine si cu putine grasimi/carbo

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru Cosmin86):

Piept de pui cu salata la scoala? laughing))
e buna aceasta mancare, dar la scoala cu o mananci? in punga? si in 10 minute

| Cosmin86 a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Da, in punga, intr-un sandwish cu paine integrala, in caserola, in ce vrei tu

| florynmondialul a răspuns:

Mancaruri ce contin proteine evita carbohidratii

| marian951 a răspuns:

Cat mai multe proteine ca sa nu pierzi din masa musculara.Incearca sa-ti cumperi batoane de proteine costa 3-5lei si tin si de foame.

| Cosmin86 a răspuns (pentru marian951):

Nu sunt bune, au prea multi carbohidrati