| resmerita a întrebat:

Ma numesc Daniel. As vrea sa imi raspundeti la o intrebare.
De o saptamana m-am inscris la o sala de forta si am vazut niste persoane cu folie de plastic in jurul abdomenului...asta fiind pus pentru a transpira.
Intrebarea mea este: E posibil ca din cauza ecelei folii sa ai probleme cu rinichii sau alte organe din zona abdominala?

5 răspunsuri:
| Valeriu25 a răspuns:

Nu imposibil, doar cauzeaza o ardere mai mare a grasimilor din acea parte a abdomenului unde este pusa. succeshappy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Valeriu25):

Serios? cauzeaza o ardere mai mare a grasimilor?

asta e UN MIT pentru oameni redusi mintal.

nu ai citit o carte in viata ta, nu?

| resmerita explică (pentru Cosmin86):

Bun si care e raspunsul tau?

| Cosmin86 a răspuns (pentru resmerita):

Simplu, oamenii aia sunt IDIOTI

Pe ORICE site de fitness scrie clar ca e o tampenie, dintr-un motiv simplu : daca transpiri mai mult NU inseamna ca arzi mai multe calorii, inseamna DOAR ca pierzi mai multa apa.

Trebuie sa transpiri in urma efortului, NU ca iti pui tu folie de plastic ( sau alergi imbracat in haine de iarna, ca ultimul retardat ).

| AntrenorFitness a răspuns (pentru Cosmin86):

Poate-i aglomerata sala si vrea sa-si faca loc laughing