| WeeD a întrebat:

Care este cel mai bun jucator din lume? eu zic Messi

17 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Nu exista cel mai bun jucator din lume!
fiecare e bun in ceea ce stie sa faca!

| xloverush a răspuns:

Messi si ronaldo sunt doi jucatori extraordinari, i-am urmarit si ii urmaresc mereu la tv cand dau meciuri cu barcelona sau cu real madrid. dupa parerea mea, messi este un jucator incomplet deoarece nu prea da cu capul din cauza staturi.cristiano ronaldo are tehnica,inaltime, inteligenta, vede jocul din dimensiuni din care alti jucatori nu le pot atingeexecuta minunat loviturile libere, messi e foarte rapid, tehnic si vigilent.sa iti spun ceva, nu te supara daca nu ma crezi dar asa este:iniesta si xavi l-au facut celebru pe messi cu pasele lor.iniesta si xavi sunt niste genii la domeniul pase si tehnica.au spus-o alex ferguson si arsene wegner.desi messi a luat balonul de aur tot ronaldo e preferatul meu.acum tu crezi ce vrei dar cert e ca ambii sunt geniali!

| RoccoSuasito a răspuns:

Si eu cred ca Messi este cel mai bun. Imi mai plac si Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney, Neymar si Eden Hazard.

| GDY a răspuns:

Nu se stie exact, nu se poate spune cu exactitate, messi e declarat cel mai bun ca are in spate o echipa intreaga, pe cand Neymar de exemplu nu are, Kaka la fel, are doar un jucator care sta si se uita dupa pasarele, pe ronaldo, il are cat de cat pe casillas... si sunt multe exemple, eto la inter, ibrahimovic cu milan etc.
deci parerea mea e ca nu se poate spune care e cel mai bun jucator, dar in niciun caz Messi, mai ales ca barcelona are acel joc, in care doar ei ating mingea, iar lumea spune "au trisat, barcelona a avut posesia de 70%" desi cu posesia nu castigi, ci cu golurile...

| AleexNC a răspuns (pentru xloverush):

De acord cu tine... si al meu tot ronaldo e preferatu. Ronaldo are niste suturi superbe, o precizie perfecta happy Messi e repid, dar si la real ca si la barca cum ai zis cu Ineista si Xavi sunt si acolo unii cum ar fi Ozil. Chiar Ronaldo a declarat ca fara ei nu ar fi asa bun. Messi Ronaldo si Neymar sunt cei mai buni din lume. Parerea mea.

| xloverush a răspuns (pentru AleexNC):

Da,si neymar este fabulos, ceea ce face cu mingea e greu de inchipuit...

| Chicaaau a răspuns:

Messi si Crinstiano Ronaldo sunt cei mai buni la fotbal!

| marius577 a răspuns:

Sunt de acord.Lionel Messi.

| pwp a răspuns:

Da,Messi happy

| AleexNC a răspuns (pentru xloverush):

Stiu, ma uit la ei si nu inteleg cum fac asta cu mingea, sunt incredibili.

| costellodonatz a răspuns:

Cel mai bun jucator este Giovanni de la FC Braila.

| Marius7121 a răspuns:

Alex Del Piero

| Ady_adytzuk_1988 a răspuns:

Bai frate messi este mai bun decat oricine ronaldo este un nimeni pe langa messi apropo conteaza inaltimea iar a lui messi este potrivita ronaldo este foarte inalt si nu prea are controlul mingi cum il are messi asa ca messi este cel mai bun

| element1 a răspuns:

Neymar

| andrewwPK a răspuns:

Ronaldo cel mai bun happy asa cabig grin

| GEEK a răspuns:

Mă-ta. happy

| Ang_Mihai_1997 a răspuns:

Ce mai pui intrebarea asta.Se stie ca Leo Messi e cel mai bun fotbalist din lume.Are niste loburi excelente, are dribling, viteza si tehnica.Este clar ca el va ramane in istorie cu titlul de cel mai mun jucator din lume.