| anonim_4396 a întrebat:

Cate genoflexiuni e bine sa fac pe zi? Eu vreau sa se vada rezultat in mod special la gambe, ce exercitii sa mai fac pentru ele?

Răspuns Câştigător
| Alex0192 a răspuns:

Poi daca te duci la sala!
http://www.culturism-fitness.go.ro/gambe.htm

Daca esti acasa fa genoflexiuni 50 in 4 reprize cu pauze intre ele, daca ai greutati incearca sa faci si cu greutati.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Alex0192):

Si greutati de cat? Eu am vreo 45 kg laughing.

| Alex0192 a răspuns:

Incepe deocamdata cu 10 -15 kilograme! Dupa mai maresti

| Alex0192 a răspuns:

Am uitat sa spun, daca nu ai greutati, ia un ghiozdan si umple-l cu pietrewinking
Bafta, mai poti urca si scarile pe varfurile picioarelor cu greutati in spate, trebuie sa soliciti foarte mult gambele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Alex0192):

Mersi mult .

| DanAmarandei a răspuns:

Topaie laughing Acum serios, sarituri cu picioarele incordate (mai mult din articulatia gleznei). Apoi poti alerga pe loc (pe varfuri) cu gambele la sezut. Succes!

| Kramerwalt a răspuns:

Sfatul meu daca poti e sa te apuci de scrima eu unul acolo mi-am format musculatura si m-am dezvoltat, te ajuta si cu reflexele cu gandirea rapida vei vedea!

| Alex0192 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere

| stefanradu a răspuns:

Genoflexiunile nu lucreaza gambele foarte mult (mai mult coapsele). Pentru gambe, poti sa faci ridicari pe varfuri (eventual cu varful piciorului pe o suprafata putin mai inalta).

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru stefanradu):

Asta explica febra musculara exagerata de la coapse laughing. Si daca fac genoflexiuni pe varfuri e tot aceiasi treaba, nu?