| ReddY25 a întrebat:

Ce părere aveți despre fotbalul cipriot?

4 răspunsuri:
| adina5adina a răspuns:

S-a dezvoltat și în Cipru fotbalul! Acum câțiva ani echipele din Cipru luau bătaie la scor acum le mai bați cu greu!

| Mindfulness a răspuns:

Pafos,echipa ce a eliminat CFR,despre ea am o părere bună. In rest,nu au performanțe, nici măcar brandul lor APOEL nu e cine știe. Fotbalul din Cipru e puțin peste al nostru, dar este foarte modest in Europa, nu au echipe ce au făcut vreo performanta in ultimi ani! Pafos este singura echipa care vad că face treaba prin Conference League, chiar au o echipă bună, s-au făcut investiții multe!

| AdrianJderu a răspuns:

Fotbalul cipriot: Fotbalul cipriot nu este foarte cunoscut pe plan internațional, dar are o ligă competitivă, cu echipe care au participat în competiții europene. Este apreciat la nivel local, dar nu are aceeași recunoaștere ca fotbalul din alte țări europene.
★彡━━━━━━━━━━━━━━━彡★
? Surpriză activă?! https://www.gemis.ro/tombola