| alin100 a întrebat:

Ce parere aveti despre urmatorul program alimentar pentru masa musculara?

masa 1:lapte+omleta din 3 oua intregi+4-5 felii de sunca + paine integrala

masa 2: 200 g orez+ 200 g piept de pui+o salata

masa 3: 4 sandwich-uri+2 fructe(banana si mar)

masa 4 200 g orez+200g de carne(friptura sau piept de pui, sau snitele

masa 5: 1 ou+250 g branza de casa

masa 6: 2-3 iaurturi

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Doame cate mese manci man nici daca as trage la betoane nu as manca de atata ori
dimineata proteine oua,sunca de casa nu otrava aia facute din chimicale,un snitel de pui
dupa masa proteine + fibre carne cu brocoli
seara doar carbo atat
nu are importanta cate mese manci si cat manci, tu manci mult prea mult, si multi carbo, multe lactate manci, nu s-a dovedit ca ar ajuta organismul, vezi studiul china, pana nu au baut lapte nu au avut lipsa de calciu chinezi minunat, multa bafta

| aXy99 a răspuns:

De ce 6 mese? Daca iti e greu poti incerca cu 3, mare diferenta chiar nu este...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ok dar masa 4 ar trebui sa adaugi niste legume. Nu mult, cateva. Iar la masa 5 combinatia nu prea e ok... dar poti pune o salata+ o bucatica de carne+ doua linguriti de branza. Asa va fi super. App iaurturi sa nu iei dulci cu fructe sau chestii ca au E-uri si nu e bine. Daca iei, ia chefir si mananca asa sau poti adauga gem sau musli si va fi super gustos si pe deasupra si sanatos. Sau in loc de chefir daca tot vrei iaurt, cumpara ceva gen Activia fara nimic. Iar daca iarasi vrei sa fie dulce mai bine iti pui tu acolo cerealele/ musli sau/si gem.
Succes si sper ca te-am ajutat

| hgcl a răspuns:

Baga si ceva grasimi pe acolo (alunea, caju, nuci, seminte...).