| oprescudorin11 a întrebat:

Ce parere aveti? Echipa feminina a Romaniei a castigat semifinala la handbal.Vom reusi sa invingem si Norvegia?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

S-a calificat in semifinala big grin. Eu, spre deosebire de multi "specialisti", am spus din start ca vor trece de Brazilia, iar apoi de Danemarca. Norvegia este, insa, cu cel putin 2 clase peste echipele astea. Putem sa speram, surprize s-au mai vazut, insa e foarte greu. De cum s-au calificat in semifinala am spus ca au sanse foarte mari sa castige finala mica si sa ia medalia de bronz. Sper la mai bine, totusi.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Alles ist möglich

| oprescudorin11 explică (pentru RAY):

Hai ca m-ai spart! Cu romana mai gresesti dar in germana vad ca si acolo gandesti productiv. Sigur ca totul e posibil.Moglich mai inseamna si indoielnic?
Imi vine sa rad, era cuvantul asta era porecla mea data de o veche utilizatoare expert TPU.

| Anonimuserr a răspuns:

A fost o partidă foarte dificilă. Puteam să pierdem foarte simplu.Dar am avut și noi noroc măcar acum în semifinale.
Sper să câștigăm mondialul. Șanse avem destul de mari.
Oricum a fost un meci foarte greu. La mustața s-a jucat.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Gresit, a castigat in sferturi cu Danemarca si urmeaza sa joace semifinala cu Norvegia. Are sanse de cca 50% sa castige, totul este sa joace la fel de bine sau chiar mai bine decat cu Brazilia si Danemarca.

| RAY a răspuns (pentru oprescudorin11):

Nu exista cuvantul ala in limba germana, cuvantul poate insemna multe alte lucruri depinde modul cum te exprimi

| oprescudorin11 explică (pentru RAY):

Si credeam ca germana e mai precisa.

| RAY a răspuns (pentru oprescudorin11):

Germana e un puzzele de cuvinte care unite dau alte intelesuri, un exemplu
fahren =a conduce / erfahren = a invata

| Fatamuntilor a răspuns:

Sper ca fetele noastre sa ia totul sau cat mai mult!

| oprescudorin11 explică (pentru Ioandelasal):

Din pacate ati avut dreptate si acum.

| oprescudorin11 explică (pentru AFR81):

Macar locul 3?