| RoseAndBiia a întrebat:

Cred ca v-am innebunit cu intrebariile astea. Cum sa capat rezistenta si sa pot sarii coarda? Azi de abia am putut sa sar 21 de minute ( DEABIA LE-AM FACUT MAI MULT AM BAGAT PAUZE SI ALERGAM ) chiar nu pot sa sar, e prea greu. Cum sa sar fara oprire? Pare usor dar chiar nu e! Astazi am facut 21 minute sarit coarda ( cum am spus mai sus.) am alergat 30:45 minute ( alergat + exercitii ca la insanity workout gen jumping jacks si etc ) si am mai facut 20 de minute cardio de la xhitdaily de pe youtube
iar astazi am mancat la 6:30 un sandvis cu icre, la 10:00 2 covrigi cu mac ( au 90 calorii nu-s de aia mari ) si la 14:00 ciorba de curcan si un ou fiert
iar la 18:30 fasole si cu pui
nu-mi spuneti ca e infometare chiar m-am saturat nu simt infometare. Deci cum as putea sari coarda mult mai bine si sa fac sport mai mult

6 răspunsuri:
| catyta a răspuns:

Buna! Nu poti reusi sa faci sport foarte mult dintr-o data.Trebuie sa faci in fiecare zi ceva mai mult ca ieri.Nu e recomandat sa te fortezi.Mai bine ai rabdare si pe zi ce trece vei vedea ca vei reusi mai mult.Sari azi 20 de minute, maine 22, poimaine 25 si tot asa.Sau te poti duce la o sala de sport unde cineva te va indruma.Baftawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saream coarda acum ceva timp, de performanta. Am sarit si pana intr-o ora dar ma plictisea. N-ai mentionat ce coarda ai, eu am una aero-gel. Prima data saream incet, adica primele minute, saream repede un minut doua, cat puteam, dupa aceea reveneam la viteza normala ca sa-mi trag aerul si tot asa. Dupa o luna doua, nu te vei mai impiedica des.
Nu te infometezi, probabil ai ramane surprins ce alimentatie am eu si alerg.

| JohnnyBi a răspuns:

Si care e intrebarea? ce vrei tu de la noi? sa iti zicem ca faci prea mult sport la intensitate proasta? din cate adaug eu acolo ai facut 70 de minute de x, y, z.

| RoseAndBiia explică (pentru JohnnyBi):

Pai si ce..cand sar coarda DE ABIA SAR MAI MULT MERG CU GENUNCHI LA PIEPT PE LOC PENTRU CA NU POT SA SAR OBOSESC RAU
si mai fac 30 minute de alergat si ex de insanity da acolo obosesc si transpir si mai fac 20 minute cardio de pe youtube, mare chestie

| RoseAndBiia explică (pentru anonim_4396):

Sareai o ora incontinuu? cum ai reusit? EU DE ABIA FAC 21 DE MINUTE SI MAI MULT MERG DECAT SA SAR...

| RoseAndBiia explică (pentru catyta):

Nu sunt in stare nici macar 22 minute sa sar, poate sar 5 minute incontinuu...