| Changes a întrebat:

Credeţi că aş putea slăbi 8 kg într-o lună? Am făcut un pariu cu mama şi chiar aş vrea să-l câştig.

12 răspunsuri:
| iSimo a răspuns:

Mnu...poate in 3-4 luni.smug

| marian9313 a răspuns:

Nu stiu eu am slabit 10 kg in 3 lunilaughing)))

| cristi1505 a răspuns:

Depinde de kg pe care le ai, de cum reactioneaza metabolismul tau, de la cat te poti abtine tu.Sunt mai multi factori ca influenteaza.

| raluk27 a răspuns:

Poti, dar nu in mod sanatos. Un ritm bun, presupune 3-4 kg pe luna.

| floryynnel a răspuns:

Depinde cate kg ai, de metabolismul tau, si de ce mananci.
Daca ai in jur de 100kg, iar metabolismult tau arde rapid grasimile, fara dulciuri si cu ceva miscare s-ar putea sa slabesti ceva, dar nu cred ca 8 kg. Totusi poti renunta la fast-food/dulciuri/sucuri/mancatul dupa ora 8(este indicat sa mananci cu 3-4 ore inainte de culcare). Incepi sa mananci putin si des, stomacul se goleste la 3-4 ore, in intervalul acesta mai poti consuma fructe.
Mai exista si varianta cu infometarea sau, dupa ce mananci,, iti bagi degetele pe gat". Dar nu ti le sugerez, pentru ca dupa un timp o sa pui dublu.
Mai mult sport, alergat/sarit coarda si cateva kg s-ar putea sa le dai jos. Succes

| Changes explică (pentru floryynnel):

Nu am 100 de kg, am 62.Am mai ţinut o dată o cură de slăbire, fără exerciţii, nu am mai mâncat pâine şi dulciuri şi am slăbit cam 5-6 kg destul de repede dar acum am început să sar coarda şi să fac mişcare.Mă mulţumesc şi cu 4-5 kg într-o lună. big grin

| FuriousMadalin96 a răspuns:

Dieta+sala+foarte mult cardio

| Voidwithin a răspuns:

Da ai putea dar cu pastile...

| Changes explică (pentru Voidwithin):

Decât cu pastile, mai bine pierd pariul.

| Sk1j4 a răspuns (pentru Changes):

Clar,bine spus.Sa nu iei asa ceva...iti pot deregla metabolismul.
Normal ca este posibil.Depinde de metabolism si de tine.Fa exercitii alearga.mananca 2 mese pe zi...Chiar daca nu o sa reusesti 8 KG, macar ambitioneazate si incearca.

| SpaNu88 a răspuns:

Da, poti!
Ai nevoie de motivare din partea mamei si putin ajutor.
Cardio in fiecare dimineata pe stomacul gol si sa consumi mai putine kcal decat arzi zilnic.
Succes!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Changes):

4-5 kg intr-o luna ca e prima luna laughing

O sa vezi ca slabesti din ce in ce mai greu. Oameni care au dat jos 10 kg in prima luna de slabit au ajuns in stadiul in care au nevoie de 7-8 luni sa mai dea jos inca un kg.

Ideea e ca slabesti din ce in ce mai greu.