| CinevaNuConteazaa a întrebat:

Cum as putea sa stiu daca sunt intr-un deficit caloric? fara sa imi masor caloriile cu un cantar sau ceva?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu-ti calculezi caloriile mancate zilnic, care nu trebuie sa depaseasca 1200 calorii pe zi, atunci cantareste-te si daca nu ai pierdut cel putin 1kg pe saptamana, inseamna ca nu esti in deficit caloric, de aceea nu pierzi greutate.

| darrio2007 a răspuns:

Caloriile se calculează in functie de ce anume mananci. Nu se masoara cu ajutorul cantarului.