| Razvy13 a întrebat:

Cum fac si eu sa sutez mult mai tare(acum sutez de unii se mai si sperie), dar vreau sa dau mai tare. Daca dati raspuns bun dau FUNDA.

10 răspunsuri:
| Vilcan a răspuns:

Dezvoltati musculatura picioarelor.

| Graftzoor a răspuns:

Fa mult antrenament iar atunci cand vei suta o sa te speri si tu

| KingCobra a răspuns:

Fa exerciti pentru piciore pentru a-ti dezvolta musculatura.

| crasher a răspuns:

Ce sut ai tu ma de-i sperii pe altii ca pana dai tu mingea la 15 metri fumez 2 tigari si ma si cac laughing))))))))))))))))))

| NemNUZ a răspuns:

Alergari multe, ele o sa iti dezvolte musculatura necesara pentru sut

| Shaaraawy a răspuns:

Trebuie s aiti dezvolti musculatura adica, alergari multe, genoflexiuni pana faci febra musculara si ca sa iti treaca alergi mult... si in acelasi timp iti dezvolti si muschi... Funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Shaaraawy):

Nu asa se dezvolta forta + muschi, esti pe langa

| Cosmin86 a răspuns:

Mareste forta picioarelor, baga 2 antrenamente de forta / saptamana, si sa ai :

- genuflexiuni cu haltera pe umeri, 4 serii a maxim 5-6 repetari ( cand poti mai multe, maresti greutatea )
- flexii la aparat, 4 serii
- extensii la aparat, 4 serii

La toate cand poti mai mult de 5-6 repetari, maresti greutatea.

| cosminjuve a răspuns:

Salut din cate vad eu toti au gresit la intrebarea asta ca sa ai un sut puternic trebuie sa ai bineintels putina forta in picioare dar cel mai important lucru cand dai la poarta este felul in care lovesti mingea mai exact cu o acoperi crede-ma pe cuvant sunt fotbalist de 8 ani si stiu!

| Shaaraawy a răspuns:

Iauzi ma degeaba lovesti mingea corect daca nu ai forta sa o dau puternic si cu precizie, vad ca sti, si Cosmin 96 degeaba zici tu ca trebuie sa mearga la sala ca sa faca exercitiile alea, asa ca fa ce e mai simplu cum ti-am zis eu, si vei avea un sut puternic.(fundita)?