| Mario502 a întrebat:

Cum pot face cat mai multi muschii? Ce fel de exercitii zilnice trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

1. o alimentatie bogata in proteine si carbohidrati ( nu ciorbe si salate ), de 4-5 ori pe zi

2. un antrenament corect la sala ( 90 % se antreneaza PROST )

3. odihna, exclus bere si cluburi

Fara oricare din astea 3 este DEGEABA.

p.s. : iti maresti muschii pe care ii ai, nu faci "mai multi", ca nu ai de unde

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Bine ar fi să mergi la o sală de forță.
Pa, pa.

| Ovidiuo a răspuns:

Flotari, abdomene laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ovidiuo):

Sigur pui muschi cu exercitiile alea de 2 bani

| ShakeRattleRoll a răspuns (pentru Cosmin86):

Fara ciorbe si salate?
hrana vie e musai sa fie si ea inclusa.
de fapt, ca sa faci muschi trebuie sa mananci de toate, dar cu masura, pentru ca la sala sau ce face individul pentru muschi trebuie sa aiba energie, totul aduce un beneficiu corpului.
sportul si tipurile de exercitii sunt mai importante.
cunosc lume care mananca aproape zilnic fast food si merg la sala si sunt formati destul de armonios.

| Cosmin86 a răspuns (pentru ShakeRattleRoll):

Trebuie sa ai proteine, daca nu-ti asiguri 1-2 grame de proteina/kg-corp degeaba mananci tu "de toate"

p.s : aia de la fast food isi asigura necesarul proteic, doar ca aduc un aport mare de grasimi nesanatoase