| florin107 a întrebat:

Cum poti fii un fotbalist bun
sa nu mai ai emotii pe teren
sa sutezi fara frica
sa ai un moral bun

14 răspunsuri:
| BoMbOnIkRoOzSiDuLcE a răspuns:

Foarte usorwinking

| florin107 explică (pentru BoMbOnIkRoOzSiDuLcE):

Pai spune-mi cum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul ţine de mentalitatea pe care o ai.

| Dariusuu a răspuns:

Care crezi ca este nivelul de incredere in sine al lui Leo Messi cand trebuie sa bata o lovitura de la 11m? Pe o scara de 1 la 10.

Care crezi ca e nivelul tau de incredere daca trebuie sa bati o lovitura de la 11m, vizavi de increderea pe care o are Messi? De ce oare nivelul tau de incredere e mai mic? Pentru ca esti mai prost? NU. Pentru ca ai EXERSAT si ai TRECUT prin acea situatie de MAI PUTINE ori decat el.

Pa Pa

| Ibrahimovic a răspuns:

Lol...emotii pe teren..sutezi la poarta pus si simplu, acu, na, trebuie sa ai si valoare!

| florin107 explică (pentru Dariusuu):

Si daca sunt in actiune

| Dariusuu a răspuns (pentru florin107):

E la fel.

| florin107 explică (pentru Dariusuu):

La ce sa ma gandesc in actiune cand incerc un drimbling
ce exercitii miai recomanda pentru incredere si viteza

| Ola43 a răspuns:

Si eu cand jucam cu cei de varsta mea jucam bine dar cand am inceput sa joc cu cei mai mari am inceput sa joc prost deoarece nu vream sa ma fac de cacao in fata lor. si apoi am inceput sa joc in vechiul stil si merge din ce in ce mai bine. dai cu incredere imagineaza-ti ca esti cel mai bun de pe terenwinking

| TeamHellNo a răspuns:

Pai totul tine de increderea pe care o ai in tine nu trebuie sa fii negatiisvist si sa te gandesti ca vei pierde sa crezi ca vei castiga si nimic rau nu ti se va intampla?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa te gandesti ca vei pierde un meci sau ca nu vei juca bine si-ti vor disparea emotiile.

| Liviu321 a răspuns:

Trebuie sa ai incredere in tine, sa nu ai trac adica sa iti spui si ca crezi ca tu esti cel mai bun. Si atunci vei vedea ca vor aparea rezultatele.

| Andrei0001 a răspuns:

Increderea apare in timp. Tu trebuie sa stai in banca ta, sa joci asa cum iti cere antrenorul. Jucand cat mai multe meciuri capeti experienta iar experienta te va ajuta sa tratezi cu lejeritate orice actiune.

| Marian122 a răspuns:

Pur si simplu nu te uita la jucatorul din fata ta ca stiu ca el mereu intimideaza uita-te la minge si imagineazati ca esti singur pe teren sau unde joci fotbal.