| lllarisaa02 a întrebat:

Daca ai febra musculara, are ceva daca continui sa mergi la sala?

9 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Ideal ar fi sa lasi muschii sa se refaca si pe urma sa te duci iarasi.

| Ibrahimovic a răspuns:

Nu, febra musculara trece dupa ce repeti exercitiul care ti-a cauzat-o!

| Urpaniel a răspuns:

Există risc crescut de întindere când ai febră, totuşi, mai bine împarţi exerciţiile pe zile, gen luni mâini, marţi picioare etc.

| Hades98 a răspuns:

Nu pentru ca ti se acomodeaza muschii cu acel efort si incetul cu incetul se obisnuiesc muschii cu acel gen de antrenament.
Enjoy! happy

| SerbanSnake a răspuns:

Da insa ideal ar fi sa nu lucrezi grupa la care este prezenta febra muschiul are nevoie de refacere.

| Bobbb a răspuns:

Indicat este sa nu faci pauza mare si sa lucrezi muschii pentru a scapa de febra musculara. Iti mai dau un pont, fa o baie cat poti tu de fierbinte!

| robyD a răspuns:

Cel mai bine ar fi, sa ii dai putin timp de refacere.am avut si eu febra musculara de cateva ori, dar in maxim 3 zile nu mai aveam nimic.acum depinde si in ce loc ai febra musculara! big grin

| 2xxL a răspuns:

Nu! daca continui sa faci exercitile, respective poti sa scapi mai repede de febra musculara

| Cocolinaaaaaaaaa a răspuns:

Nuu, din contra e mai bine pentru ca trece febra mai repede. :*