| Goldenboy97 a întrebat:

Dati-mi exemple de niste exercitii care sa foloseasca principala sursa de energie grasimea.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Ca o completare, foloseste grasimile ca sursa de energie daca :

1. sunt facute dimineata pe stomacul gol
2. sunt facute dupa un antrenament in care energia din mancare si glicogenul din ficat au fost consumate ( gen dupa antrenamentul de fiare )
3. dureaza mai mult de 20 de minute, abia dupa aprox. 20 de minute trece la "grasimi", deoarece s-au epuizat celelalte surse

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Insanity Deluxe Edition

| greyhound a răspuns:

Cardio

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Daca vrei sa te menti in forma trebuie sa alergi si sa faci abdomene mai ales daca ai ceva burtica.
Tu pup, pa pa! :*

| Cosmin86 a răspuns (pentru Latinmoon):

Abdomene daca ai burtica? ce treaba au abdomenele cu burta?

| Latinmoon a răspuns (pentru Cosmin86):

Ce treaba sa aiba?batting eyelashes
Te mai ajuta sa-ti scada burta. tongue

| Cosmin86 a răspuns (pentru Latinmoon):

Nu te ajuta, sunt exercitii pentru masa musculara, NU pentru slabit

pentru slabit sunt exercitiile de tip aerobic, adica pe scurt : CARDIO ( alergat, inot, bicicleta, etc. )

| Latinmoon a răspuns (pentru Cosmin86):

Si asta. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Lily8 a răspuns:

Exercitiile in care folosesti doar corpul tau propriu, gen genoflexiuni, flotari.