| anonim_4396 a întrebat:

De ce sunt asa multi negri in echipa Frantei?

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Asta e destinul tarilor care si-au dorit imperii atat de mari.

5 răspunsuri:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Pentru ca Franta are multe colonii in Africa.Coasta de fildes, Senegal, etc...Au trimis scout-eri acolo ca sa gaseasca talente inascute (diamante neslefuite).I-au gasit si i-au antrenat.Si acum Franta e de temut cand vine vorba de fotbal.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AlecsRvaSpunePa):

A avut multe colonii, nu "are"

| sublime89 a răspuns:

Pentru ca au o conditie fizica mai buna.

| sabin89 a răspuns (pentru sublime89):

Stiu asta, la altceva am vrut sa ma refer. Procentul culorilor de pe teren spune ceva despre acelasi procent la nivel de tara; si poate la nivel de EU, ceea ce mi se pare ingrijorator.