| king5151 a întrebat:

După voi, există blaturi la fotbal între casele de pariuri și echipa respectivă? Mă uitam ieri pe forum pe superbet și o persoana avea cu 500 de lei 18 meciuri, ultimul fiind farul solist, cotă 1000 și incă cati il copiase cu 1 2 3 lei.

18 răspunsuri:
| king5151 explică:

Daca nu avea sponsor super betul mai ziceam, dar asa.

| RoCkKiD a răspuns:

Nu..ar fi prea multi oameni implicati, banii din casele te pariuri sunt usor de urmarit la audituri si ala nu o sa poata explica de unde are banii.

Mai usor e sa ai o retea care pariaza pe un anumit meci din ceva campionat obscur unde mituiesti un jucator sa faca o greseala gen un fault in careu sau sa ia un rosu. In liile mari nu prea merge ca nu isi risca nimeni salariul pentru o faza din asta.

| GambleR40792 a răspuns:

Ce treaba are faptul ca nu i-a iesit lui ala biletul ca nu a batut farul, apropo tu stii ce presupune un blat in pariuri, te intreb asa? meciuri suspecte de pauza final cu intoarcere de scor in cinci minute din repriza a doua gen 1/2 sau 2/1 la cote 30 / 40, auzi la el blaturi a stiut farul ca ala pe superbet stau in victoria lor si au vrut sa faca X moor

| RoCkKiD a răspuns (pentru GambleR40792):

N-am zis ca nu exista blaturi, am zis ca nu-s implicate casele de pariuri si echipa per total. Sigur exista retele care racoleaza cate un jucator sa le iasa rezultatul.

| king5151 explică (pentru GambleR40792):

Aia inseamna la tine blat? laughing) vai de capu tau, intereseaza-te in primul rand cine e sponsor la liga 1 Romania, inclusiv farul constanta. În al doilea rand intereseaza-te cat lua ala cu cota 1000 cu 500 de lei, apoi cat lua restul site-ului, ca nu avea doar el biletul respectiv. Apoi intereseaza-te si la celelalte cazino uri, cati aveau pe victoria lu faru. Nu mai dati frate com daca nu aveti o treaba cu pariurile, mersi

| king5151 explică (pentru RoCkKiD):

Și cum se face ca ii sponsorizeaza exact casele de pariuri? Crezi că nu au dat un telefon unde trebuia? Pierdeau multi bani frate, si nu le convenea, crede-ma. Si asta nu e singurul exemplu, avea odata cineva bilet tot pe superbet ca nu se marcheaza in min 0-15, tot la farul daca imi amintesc bine, lua cateva miliarde, și tot forumul il copiase atunci (vreo 200 de oameni), era cota la fel tot 1000+, min 14 gol. Ce înseamna asta?

| king5151 explică (pentru king5151):

Tot ultimul meci pe bilet, am uitat sa specific

| GambleR40792 a răspuns (pentru king5151):

Eu n-am treaba cu pariurile laughing) ce amuzant esti baiatul, bai asta in favoriti la cote de 1, 32 stai dreacu in banca ta de flamand

| king5151 explică (pentru GambleR40792):

Moldovene daca bagi 2 lei pe bilet nu esti parior

| GambleR40792 a răspuns (pentru king5151):

Ce gandire poti avea, nu influenteaza cu absolut nimic rezultatul unui meci, daca exista superbet pe tricourile celor de la Farul sau alte echipe din liga 1 cum e la Fcsb Betano de exemplu, ca sa recunosti un blat trebuie in primul rand sa vezi meciul cap coada, cum a fost la Rangers de i-au zis antrenorul sa se dea la o parte sa dea aia gol asa ca idee, toate echipele au sponsori in poola mea pe tricouri, ca nu stii tu speculezi ca o favorita nu bate in deplasare sau acasa nu e vina lui Superbet

| king5151 explică (pentru GambleR40792):

Și te-ai uitat la farul sa vezi macar daca au incercat sa dea gol? Sau sa ajunga la poartă?

| GambleR40792 a răspuns (pentru king5151):

Nu stau sa impartim experiente aici pe site, am prins si scoruri corecte in cota de 8 9 sau 10 in 2-2 asa ca idee, sa stii cu cine vorbesti, daca si tu ai copiat acel bilet se vede cat esti de idiot, ai auzit in viata ta de parior ''profesionist'' de contra?

| RoCkKiD a răspuns (pentru king5151):

Sponsorizarea e altceva, aia se face legal si merge catre echipe pentru beneficii publicitare. Ce nu pricepi tu e ca fiecare banut care intra si iese din companiile de pariuri are o hartie in spate, nu ai cum sa iei cateva milioane pentru mita din conturi fara sa stie toata planeta a doua zi.

| king5151 explică (pentru GambleR40792):

Ai prins o p l.

| GambleR40792 a răspuns (pentru king5151):

Si marcatori mancami-ai poola sa mi-o mananci de flamand happy o sa joc de maine cu gandul la tine sa vezi ce o sa mai castig

| GambleR40792 a răspuns (pentru king5151):

Daca tu nu poti prinde asa ceva, retardatule, asta nu inseamna ca altii pariori nu reusesc

| carevaescu a răspuns:

Hmm... Nu stiu...

DAR

fotbalul in sine volreaza 3.2 miliarde $ pe an. Sursa: imarc group

Pe cand pariurile fotbalului cam intre 500 miliarde si 700 miliarde £ pe an. Sursa: BBC

The more you know... ¯\_(ツ)_/¯

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Există blaturi în mod sigurm dar casele de patiuri nu se implică.