| Ingognito a întrebat:

Faza e ca la alergat am viteza mare doar ca nu ma duce pe distante lungi si nu inteleg dc fac cardio in fiecare zi la sala dar tot simt ca nu mai poate inima, ar trebui sa FAC alte exercitii? Sau CE?

3 răspunsuri:
| Maioneza9 a răspuns:

Poate ai lipsa de fier sau alte minerale/vitamin. Spanacul are mult fier, broccoli are vitamine (c, k, a etc)
Deci eu iti sugerez sa mananci cat mai sanatos ca sa ai energie. Totusi, dureaza ceva pana cresti rezistenta, nu se intampla peste noapte. Continua cu antrenamentul si ai grija ca muschii tai sa aiba destul timp sa se regenereze. Nu at strica nici un control medical.

| alin131 a răspuns:

Posibil dezechilibru la minerale... Si probabil esti mult mai obosit decat crezi... Nu ar strica mai multa alimentatie (sanatoasa) si niste vitamine si minerale si mai usor un pic 1-2 saptamani cu sala. Incearca sa vezi daca ai la sala aparat la cate batai pe minut ajunge inima la efort intens. Ar trebui sa fie pana in 140 bpm la punctul maxim. la repaos cand te relaxezi ar trebui sa fie intre 60 si 90.

| Ingognito explică (pentru alin131):

Pai asa si e

Întrebări recente