| Ionel201011 a întrebat:

Greutate : 70kg
-inaltime : 1. 85cm
-varsta : 16 ani
-alimentatie : dimineata mananc bine felul 1, felul 2 si eventual si desert), la pranz din nou felul 1(supa, ciorba), felul 2(cartofi/orez cu carne sau paste), desert ( o budinca, sau gris, orez cu lapte)
-antrenament : merg de 4 ori pe saptamana la sala, nu am alta activitate fizica
-job : nu am job merg la scoala de la 8:00 pana la 15:00
-nopti nedormite : nu se pune problema de asa ceva
-alcool : cateodata cu prietenii
-tigari : vreau sa ma las de fumat
-altfel de droguri : nu ma drogez
-obiective : vreau sa cresc in greutate si in masa musculara si sa definesc musculatura

Ce imi recomandati? Ce suplimente si ce program sau sugestii.

Răspuns Câştigător
| Macovei_Lucian_1996 a răspuns:

In greutate iei sigur daca te lasi de fumat, cat despre musculatura, daca vrei sa fie bine definita, tine-te de sala.

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Mananci mult prea putin

| AntrenorFitness a răspuns:

Uite aici... http://www.despreculturism.ro/reguli-de-nutritie/ si aici... http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html
Ce trebuie sa mananci, cat trebuie si cand trebuie!
Cum sa te antrenezi, cat sa te antrenezi si cand sa te antrenezi.
Bafta!

| CartofiorDulce a răspuns:

Lasa-te de fumat cautandu-ti alt viciu. Adica in loc sa fumezi, mananca o bomboana sau seminte de floarea soarelui.

| cosmincuriosu97 a răspuns:

Forteazate la sala si ia proteine

| Barbu_Eugen_1995 a răspuns:

Ghidul de fitness 'SkyBreakerBody' se poate descarca gratuit si te v-a ajuta sa ai corpul la care ai visat mereu alaturi de un stil de viata sanatos.
http://www.teamskybreaker.com/