| Cristianaaaaa a întrebat:

Hei! M-am apucat acum doua saptamani de aerobic, vreau sa slabesc in jur dee 6-7 kg, ma duc la cate 4-5 sedinte pe saptamana! Ideea principala e ca nu prea pot renunta la dulciuri happy ce-i drept le mai reduc, dar nu le las! Vreau sa stiu daca in ritmul asta am sanse sa slabesc! Sa nu se inteleaga ca mananc dulciuri in cantitati industriale.

6 răspunsuri:
| Goldenboy97 a răspuns:

Poti sa le inlocuiesti cu niste biscuiti belvita de exemplu, sau alt produs care are ca ingredient cereale integrale. Daca mananci ciocolata cu lapte la 2 lei care este nu mai zahar fi convinsa ca nu mai slabesti.

| Goldenboy97 a răspuns (pentru Goldenboy97):

Sau poti sa comanzi aceste batoane care sunt o alternativa mult mai buna, si sunt foarte bune, crede-ma, le-am incercat :)
http://www.pronutrition.ro/suplimente-pentru-el/batoane-proteice/
http://www.redis.ro/......verde.html

| RedFantasy a răspuns:

Daca le reduci pe cat posibil, nu este nimic rau sa mananci. Esential e sa nu exagerezi cu dulciurile si vei reusi sa slabesti.
Chiar este recomandat un rand de ciocolata pe zi ( preferabil amaruie).

| NDC12 a răspuns (pentru Goldenboy97):

Pff, ce cauta Redis aici? laughing Cea mai proasta firma happy

| Cosmin86 a răspuns:

Mananca-le inainte de antrenament cu 30 de minute sau imediat dupa. atat, in restul zilei nu te atingi de ele

| Goldenboy97 a răspuns (pentru NDC12):

Puteam sa ii dau si link-uri catre alte batoane mai scumpe (10lei+), mie personal nu mi se par asa de rele batoanele de la redis. Acum depinde de fiecare.