| MxR a întrebat:

Hei TPU, as vrea sa ma apuc sa fac exercitii acasa, credeti ca sunt bune? Nu vreau sa slabesc, as vrea sa imi conturez corpul.Ma ajutati cu cateva sfaturi? ce as putea face? Poate niste filmulete...

5 răspunsuri:
| Bianca12Elena a răspuns:

Exercitiile sunt chiar bune, nu doar ca sa slabesti, mai mult sunt pentru sanatate.
Am un sfat. Daca ai putea sa te informezi pe google sau pe Youtube la niste exercitii sau exista carti sau chiar cursuri de exemplu mersul la sala. Sala nu este doar pentru cei care vor sa faca mușchi e pentru oameni care gândesc ca si tine.
Sper ca te-am ajutat!

| Cosmin4Fit a răspuns (pentru RAY):

A specificat clar ca nu vrea sa slabeasca... de ce ii dai exercitii de cardio agresiv?

| Cosmin4Fit a răspuns:

Buna Rxxx. Daca nu vrei sa slabesti si vrei sa le faci doar acasa, inseamna ca nu ai aparate multe la dispozitie.

Nu-ti pot recomanda decat exercitii normale de forta, care vor tonifia muschii: flotari, genuflexiuni, abdomene.

Pe Youtube gasesti o multime, dar eu zic sa te rezumi doar la cateva, pe care sa le faci in mod repetat pe termen lung. Altfel, nu vei vedea deloc rezutlate.

Succes!

| RAY a răspuns (pentru Cosmin4Fit):

Ala e cardio agresiv? poate pentru generatia ta, cardio agresiv e cand sapi de la 7 dimineata pana seara la ora 8 pamantul, nu 30 de minute de cardio ala e agresiv cica, atunci sa stea la pc