| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca suna ciudat, dar exercitiile de tip fitness poate afecta marimea sanilor?
M-am uitat la niste videoclipuri pe Youtube cu exercitii si am observat ca acele 'modele' nu au sani.
Vreau raspunsuri de la persoane in cunostinta de cauza. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| JessJessie a răspuns:

Sanii lor par mici si datorita hainelor, bustierele pentru fitness in general sunt destul de stramte si iti mentin sanii intr-o anumita pozitie pentru a nu te afecta in timpul antrenamentului. Marimea sanilor nu are legatura cu faptul ca fetele respective fac fitness. Deci esti libera sa faci sport fara sa te ingrijorezi de aceasta problema. In ceea ce priveste slabitul sau transformarea in masa musculara, iti recomand sa slabesti (daca e cazul) pana la marimea dorita sau aproximativ si de acolo sa incepi sa transformi in muschi.

5 răspunsuri:
| WickeDssick a răspuns:

Teoretic da pentru ca slabesti, implicit si marimea sanilor scade =)

| mimi a răspuns:

De obicei fitnessul ajuta la mentinerea sanilor fermi, iar doar femeile care se ocupa intensiv cu sportul, ridica greutati, bodybuilders, par ca nu au sani.

| CristinaCMH a răspuns (pentru WickeDssick):

Da,insa daca scopul meu nu este sa slabesc, ci sa pun masa musculara?

| WickeDssick a răspuns (pentru CristinaCMH):

In cazul asta raspunsul e nu, exercitiile de tip fitness pentru tonifierea musculara nu afecteaza marimea sanilor, ba chiar ii mentine fermi si frumosi happy

| Crista27 a răspuns:

Exercitiile fitness nu vor afecta marimea sanilor, din contra, ii vor face mult mai fertili si mai frumosi. Practic exercitii de fitness de 3 ani si sanii mei s-au schimbat in bine, la fel si fundul. Iti doresc bafta!