| Marihonaa a întrebat:

Hey TPU.
As vrea sa imi zice-ti cum as putea slabii.
Adica inafara de a face sport sa nu mananci dulciuri si sa nu mananci dupa ora 6.
Va rog frumos ajutati-ma.
Fiindca toata ziua fac sport nu manc dulce absolut nimic si tot ma ingras.
Ajutati-ma
Va rog din inima
(stiu ca nu este categoria potrivita, imi cer scuze)

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

IN primul rand ce inaltime si greutate ai si ce varsta? Daca zic bine, esti la pubertate si de aia te ingrasi, e normal sa ti se schimbe corpula varsta asta iti cresc sanii, ti se subtiaza talia, cresc soldurile.
Daca mananci sanatos (fara dulciuri, prajeli, patiserie, grasimi, fast food, sucuri) si nu foarte mult! ca in cantitate mare si fructele ingrasa si faci sport de 3 4 ori pe saptamana nu ai de ce sa iti faci griji,

7 răspunsuri:
| Tibi1999 a răspuns:

Cardio si o dieta buna este solutia!

| Aqsta a răspuns:

Pai in primul rand infometarea nu e o solutie. Cauta-ti o dieta buna slaba in grasimi, fa sport (alergare, fitness etc)
Sper ca te-am ajutat

| NemNUZ a răspuns:

Poate trebuie sa mergi la un nutritionist sa fi sigura ca dieta e ce-a corecta.
Mananca des si putin astfel incat sa nu te saturi si sa nu fi flamanda cand te pui la masa. In nici-un caz nu trebuie sa te infometezi, dieta trebuie sa fie un stil de viata sanatos NU o tortura. Sanatatewinking

| Cosmin86 a răspuns:

"sa nu mananci dupa ora 6" = o mare TAMPENIE de retardati

Zi-ne concret ce mananci. NU MA INTERESEAAZA ca nu mananci dulce absolut nimic ( dulcele are si el rolul lui )

Eu am slabit 18 kg manancd DE TOATE ( inclusiv grasime de porc ), conteaza sa stii CAND si CUM sa mananci.

Deci, zi-ne concret ce mananci.

Răspuns utilizator avertizat
| Marihonaa explică (pentru BiuL):

Inaltimea chiar nu o stiu, dar kg da. Am 47, dar cum fac sport cantarul imi arata ca am 50-51. Si merci. happy

| Marihonaa explică (pentru BiuL):

Si am 9 ani. blushing