| whein1991 a întrebat:

de la ce varsta se poate face sala.Eum 14 ani 1.78, 73 kg, am facut mult sport, dar acum vreau
sa ma apuc si de sala, credeti ca este bine?

13 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

Te poti apuca linistit happy

| dyk3yy a răspuns:

Du-te la sala, nu te afecteaza cu nimic, din contra.

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Da,mergi linistit.

| kitty2k a răspuns:

Poti sa te duci, nu o sa te afecteze cu nimic.

| elev a răspuns:

Normal ca poti, dar nu trebuie sa ridici greutati sau sa te fortezi foarte tari deoarece iti poate opri cresterea

| cristi1505 a răspuns:

Normal ca e bine!

| Lollipop134 a răspuns:

Prea devreme pentru ca iti incetezi cresterea incearca peste cativa ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te fara probleme, dar sa nu tragi prea tare de fiare ca iti poti incetini cresterea

| cristi1505 a răspuns:

De ce e prea devreme? Eu m-am apucat de la 13 ani si am mai crescut in inaltime daca la asta vroiai sa te referi!

| cristi1505 a răspuns (pentru Lollipop134):

Nu iti incetineaza deloc cresterea! Eu fac de la 13 ani si intr-o vara am crescut 6 cm.E doar un mit faza cu cresterea!

| Vasea96 a răspuns:

Cu cresterea da sunt de acord ca nu te afecteaza, eu am inceput cu powerliftingul la 15 ani si am mai crescut inca 10cm da sunt de acord cu Cthxdx e cam devreme, tesutul osos nu e bine dezvoltat nu ai destula experienta, eu zic sa mai astepti putin si intre timp sa fac tractiuni la bara alergat, bafta

| cristi1505 a răspuns:

Daca fortezi cu greutati mult prea mari da! Daca nu exagerezi si respecti ce iti spune antrenorul sau baietii mai avansati din sala nu vei avea niciun fel de probleme.

| Cosmin86 a răspuns (pentru elev):

"dar nu trebuie sa ridici greutati ", serios? Pai la sala PENTRU ASTA TE DUCI, copil mic, paralel cu sportul.

Greutatile iti opresc cresterea? Esti doar un copil mic, nu?