| MaCheamaCosmin a întrebat:

Heyy TPU. Am 16 ani si merg de ceva timp la sala. Am 72kg. si vreau sa stiu daca regimul pe care il am ma va ajuta sa slebesc iar mai apoi sa cresc in masa musculara.
Meniul meu este format din : Lapte cu cereale si 2 oua fierte dimineata. La scoala 2 felii de paine si o bucata de sunca de pui(sandwich fara margarina, unt, etc). La amiaza orez is piept de pui fiert sau peste(fiert, fara orez). Iar seara, dupa sala, un iaurt cu 0, 1% grasime.
Astept sfaturile si recomandarile voastre happy

Răspuns Câştigător
| AntrenorFitness a răspuns:

Cam asa trebuie sa arate un program de nutritie...
Masa 1
Ora 8:00
- 100 g fulgi de ovaz, lapte degresat, 1 lingurita miere de albine
SAU
- omleta din 3 albusuri de ou si 2 oua intregi
- 1 iaurt la 200g
Masa 2
Ora 11:00
- salata din fructe (capsuni, cirese, kiwi, ananas, pepene galben, caise, pare)
Masa 3
Ora 14:00
- supa crema de broccoli
- 100 g orez fiert in apa simplu
- 100 g ton proaspat sau bucati in suc propriu ((nu in ulei sau maruntit)
Masa 4
Ora 16:00
- salata de legume crude cu piept de pui
Masa 5
Ora 18:00
- 100 g orez cu 100 g somon

| MaCheamaCosmin explică (pentru AntrenorFitness):

Multumesc. Este un regim foarte bun. Il voi incerca.

| Goldenboy97 a răspuns (pentru MaCheamaCosmin):

Regimu e bun, dar nu trebuie sa mananci in fiecare zi la fel, Nu!
Incearca sa diversifici alimentele. Gen: In loc pui mananci porc sau vita sau peste sau carne de vanat. La fel si cu legumele, fructele.

4 răspunsuri:
| slenderica a răspuns:

Daca tu crezi ca muschii cresc cu un iaurt seara...

| MaCheamaCosmin explică (pentru slenderica):

Momentan doar vreau sa scad in greutate. Pe parcurs ar trebui sa schimb ceva?